Lekarz okłamywał swoich pacjentów. Pieniądze były ważniejsze

Jego praktyka była bezczelna. Doświadczony lekarz z wieloletnim stażem wykorzystywał jednych pacjentów, by dorobić się na innych. Ma 77 lat, za kratki może trafić nawet na 10 lat. 

Lekarz okłamywał swoich pacjentów. Pieniądze były ważniejsze
  • Monika Świetlińska
  • /
  • 24 stycznia 2022

Pieniądze za fałszywe recepty

- Na trop skorumpowanego lekarza policjanci wpadli jakiś czas temu. Do funkcjonariuszy dotarły informacje, że na terenie Mazowsza lekarz w zamian za łapówki wystawia fałszywe recepty - przekazuje Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu.

Lewe certyfikaty covidowe – kolejne zatrzymania. „Sprawa wciąż jest rozwojowa”Lewe certyfikaty covidowe – kolejne zatrzymania. „Sprawa wciąż jest rozwojowa”Martyna Kowalska

Okazało się, że lekarz z Otwocka pod Warszawą od 2018 do 2020 roku wystawiał recepty na leki wysokorefundowane bez zgody i wiedzy swoich pacjentów. Kupował te leki z olbrzymimi zniżkami i przekazywał innym pacjentom.

Pacjenci nie wiedzieli o jego praktykach

77-letni mężczyzna został zatrzymany w miejscu zamieszkania. - Był kompletnie zaskoczony wizytą stróżów prawa. Do sprawy zatrzymano również 74-letnią kobietę i 34-letniego mężczyznę — dodaje policja z Radomia.

"Linda" handlowała kobiecymi ciałami. Zarobiła na tym miliony"Linda" handlowała kobiecymi ciałami. Zarobiła na tym milionyMonika Świetlińska

Prokurator okręgowy w Ostrołęce przedstawił mu 47 zarzutów, w tym za przyjmowanie korzyści majątkowych w związku z pełnieniem funkcji publicznej. - Za te czyny grozi odpowiedzialność karna nawet do 10 lat więzienia. Dwie pozostałe osoby usłyszały po 3 zarzuty pomocnictwa w nielegalnym procederze. Należy podkreślić, że zatrzymanie lekarza nie kończy tej sprawy. Śledztwo trwa i wykonywane są dalsze czynności - zaznacza Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu.

Fot. Policja Mazowiecka

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!