fb

Lekarz okłamywał swoich pacjentów. Pieniądze były ważniejsze

Jego praktyka była bezczelna. Doświadczony lekarz z wieloletnim stażem wykorzystywał jednych pacjentów, by dorobić się na innych. Ma 77 lat, za kratki może trafić nawet na 10 lat. 

Lekarz okłamywał swoich pacjentów. Pieniądze były ważniejsze
  • Monika Świetlińska
  • /
  • 24 stycznia 2022

Pieniądze za fałszywe recepty

- Na trop skorumpowanego lekarza policjanci wpadli jakiś czas temu. Do funkcjonariuszy dotarły informacje, że na terenie Mazowsza lekarz w zamian za łapówki wystawia fałszywe recepty - przekazuje Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu.

Lewe certyfikaty covidowe – kolejne zatrzymania. „Sprawa wciąż jest rozwojowa”Lewe certyfikaty covidowe – kolejne zatrzymania. „Sprawa wciąż jest rozwojowa”Martyna Kowalska

Okazało się, że lekarz z Otwocka pod Warszawą od 2018 do 2020 roku wystawiał recepty na leki wysokorefundowane bez zgody i wiedzy swoich pacjentów. Kupował te leki z olbrzymimi zniżkami i przekazywał innym pacjentom.

Pacjenci nie wiedzieli o jego praktykach

77-letni mężczyzna został zatrzymany w miejscu zamieszkania. - Był kompletnie zaskoczony wizytą stróżów prawa. Do sprawy zatrzymano również 74-letnią kobietę i 34-letniego mężczyznę — dodaje policja z Radomia.

"Linda" handlowała kobiecymi ciałami. Zarobiła na tym miliony"Linda" handlowała kobiecymi ciałami. Zarobiła na tym milionyMonika Świetlińska

Prokurator okręgowy w Ostrołęce przedstawił mu 47 zarzutów, w tym za przyjmowanie korzyści majątkowych w związku z pełnieniem funkcji publicznej. - Za te czyny grozi odpowiedzialność karna nawet do 10 lat więzienia. Dwie pozostałe osoby usłyszały po 3 zarzuty pomocnictwa w nielegalnym procederze. Należy podkreślić, że zatrzymanie lekarza nie kończy tej sprawy. Śledztwo trwa i wykonywane są dalsze czynności - zaznacza Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu.

Fot. Policja Mazowiecka

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Firmy mają więcej czasu na rozliczenie CIT
podatki

Firmy mają więcej czasu na rozliczenie CIT

Resort finansów przypomina, ze termin na rozliczenie rocznego podatku CIT za 2021 rok został przedłużony. Aktualnie, ten obowiązek upływa dopiero 30 czerwca 2022 roku – czytamy w komunikacie MF....

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!