fb

E-doradca NFZ. Nowa usługa w internecie

Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił usługę, która pozwala na konsultacje z pracownikami oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Całość przypomina nieco e-wizyty, jakie od wielu miesięcy można odbyć ze specjalistami ZUS. Jak działają wideokonferencje z NFZ?

E-doradca NFZ. Nowa usługa w internecie
 • Anna Malinowska
 • /
 • 31 stycznia 2022

E-doradca NFZ

Czas pandemii przyspieszył nieco rozwój elektronicznych usług, które pozwalają załatwić wiele spraw na odległość, bez konieczności opuszczania domu, czy biura. Kolejną taką e-usługą jest „e-doradca NFZ. Za jej pośrednictwem można odbyć wideokonferencję ze pracownikiem oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. 

Na jakie tematy można porozmawiać z e-doradcą NFZ?

Z e-doradcą można porozmawiać ma tematy związane m.in. z ubezpieczeniem zdrowotnym i prawem do nich oraz leczeniem uzdrowiskowym. Tą samą drogą można otrzymać odpowiedzi na pytania z zakresu praw pacjenta, skarg oraz zasad udzielania świadczeń. Krwiodawcy i kombatanci, mogą rozwiać swoje wątpliwości na temat szczególnych uprawnień wynikających z ustaw i rozporządzeń. 

Doradcy udzielą również informacji na temat ubezpieczeń dobrowolnych, także w zakresie wysokości składki. Wśród tematów uwzględnionych przez NFZ w usłudze „e-doradca” znalazł się również zwrot kosztów leczenia oraz kwestie refundacji i realizacji zleceń na wyroby medyczne. Można dowiedzieć się również więcej na temat placówek medycznych, dostępnych terminów leczenia, a nawet transportu pacjenta, który wymaga przewiezienia np. do innego szpitala. Elektroniczny doradca pomoże również w wypełnieniu wniosków. 

NZOZ zamknięty dla niezaszczepionych. Do NFZ spływają skargi [AKTUALIZACJA]NZOZ zamknięty dla niezaszczepionych. Do NFZ spływają skargi [AKTUALIZACJA]Monika Świetlińska

E-doradca NFZ i EKUZ

E-doradca NFZ będzie przygotowany do objaśnienia tak zawiłych kwestii prawnych, jak te związane z leczeniem w Unii Europejskiej i EFTA. Wyjaśni także, w jaki sposób należy poprawnie wnioskować o Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego lub certyfikat zastępujący EKUZ.

Kiedy i gdzie połączyć się e-doradcą NFZ? 

E-doradcy pracują od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00. Warunkiem jest wcześniejsza rezerwacja elektronicznej wizyty. Aby umówić się z e-doradcą NFZ, należy kliknąć link https://e-doradca.nfz.gov.pl/.Następnie, należy wybrać województwo, dogodny termin oraz termin spotkania oraz wpisać swój adres e-mail. W następnym kroku trzeba zaznaczyć wymagane zgody związane z przepisami o ochronie danych osobowych i przetwarzania wizerunku (obraz i głos).

Przygotowanie do spotkania z e-Doradcą NFZ

NFZ zaleca, by do przeprowadzenia rozmowy znaleźć odpowiednie miejsce, w którym będzie zapewniona prywatność oraz cisza. Konieczne jest posiadanie komputera z kamerą i mikrofonem, tabletu lub smartfona z połączeniem internetowym. 

  Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

  Security Magazine

  Czy ten artykuł był przydatny?

  Co to jest przesmyk suwalski?
  Aktualności

  Co to jest przesmyk suwalski?

  Przesmyk Suwalski nazywany także jako „Suwałki Gap” to obecnie jeden z najczęściej wymienianych terminów w kontekście potencjalnego konfliktu na linii NATO-Rosja. Co on oznacza?...

  Newsletter

  Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!