E-doradca NFZ. Nowa usługa w internecie

Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił usługę, która pozwala na konsultacje z pracownikami oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Całość przypomina nieco e-wizyty, jakie od wielu miesięcy można odbyć ze specjalistami ZUS. Jak działają wideokonferencje z NFZ?

E-doradca NFZ. Nowa usługa w internecie
 • Anna Malinowska
 • /
 • 31 stycznia 2022

E-doradca NFZ

Czas pandemii przyspieszył nieco rozwój elektronicznych usług, które pozwalają załatwić wiele spraw na odległość, bez konieczności opuszczania domu, czy biura. Kolejną taką e-usługą jest „e-doradca NFZ. Za jej pośrednictwem można odbyć wideokonferencję ze pracownikiem oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. 

Na jakie tematy można porozmawiać z e-doradcą NFZ?

Z e-doradcą można porozmawiać ma tematy związane m.in. z ubezpieczeniem zdrowotnym i prawem do nich oraz leczeniem uzdrowiskowym. Tą samą drogą można otrzymać odpowiedzi na pytania z zakresu praw pacjenta, skarg oraz zasad udzielania świadczeń. Krwiodawcy i kombatanci, mogą rozwiać swoje wątpliwości na temat szczególnych uprawnień wynikających z ustaw i rozporządzeń. 

Doradcy udzielą również informacji na temat ubezpieczeń dobrowolnych, także w zakresie wysokości składki. Wśród tematów uwzględnionych przez NFZ w usłudze „e-doradca” znalazł się również zwrot kosztów leczenia oraz kwestie refundacji i realizacji zleceń na wyroby medyczne. Można dowiedzieć się również więcej na temat placówek medycznych, dostępnych terminów leczenia, a nawet transportu pacjenta, który wymaga przewiezienia np. do innego szpitala. Elektroniczny doradca pomoże również w wypełnieniu wniosków. 

NZOZ zamknięty dla niezaszczepionych. Do NFZ spływają skargi [AKTUALIZACJA]NZOZ zamknięty dla niezaszczepionych. Do NFZ spływają skargi [AKTUALIZACJA]Monika Świetlińska

E-doradca NFZ i EKUZ

E-doradca NFZ będzie przygotowany do objaśnienia tak zawiłych kwestii prawnych, jak te związane z leczeniem w Unii Europejskiej i EFTA. Wyjaśni także, w jaki sposób należy poprawnie wnioskować o Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego lub certyfikat zastępujący EKUZ.

Kiedy i gdzie połączyć się e-doradcą NFZ? 

E-doradcy pracują od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00. Warunkiem jest wcześniejsza rezerwacja elektronicznej wizyty. Aby umówić się z e-doradcą NFZ, należy kliknąć link https://e-doradca.nfz.gov.pl/.Następnie, należy wybrać województwo, dogodny termin oraz termin spotkania oraz wpisać swój adres e-mail. W następnym kroku trzeba zaznaczyć wymagane zgody związane z przepisami o ochronie danych osobowych i przetwarzania wizerunku (obraz i głos).

Przygotowanie do spotkania z e-Doradcą NFZ

NFZ zaleca, by do przeprowadzenia rozmowy znaleźć odpowiednie miejsce, w którym będzie zapewniona prywatność oraz cisza. Konieczne jest posiadanie komputera z kamerą i mikrofonem, tabletu lub smartfona z połączeniem internetowym. 

  Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

  Security Magazine

  Czy ten artykuł był przydatny?

  Newsletter

  Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!