Emerytury i renty zostaną wypłacone wcześniej. ZUS przyspiesza przelewy

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaci wcześniej emerytury i renty, których wypłata przypada na 25 grudnia lub 1 stycznia – poinformował zakład. To oznacza, że nikt nie będzie musiał czekać na świadczenia dłużej – wynika z komunikatu ZUS.

Emerytury i renty zostaną wypłacone wcześniej. ZUS przyspiesza przelewy
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 20 grudnia 2021

Emerytura przed świętami

Spora grupa emerytów i rencistów oczekuje wypłaty świadczenia 25 dnia miesiąca. W grudniu, tego dnia wypada pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia. ZUS obiecuje, że w tej sytuacji, nikt nie otrzyma pieniędzy dopiero po świętach. Wszystkie świadczenia zostaną wypłacone jeszcze w tym tygodniu – informuje zakład.

Kiedy świadczenia przypadające w Nowy Rok?

Ta sama zasada ma dotyczyć emerytur i rent, których wypłata przypada na pierwszy dzień stycznia. W tym wypadku przelew na konto, lub wizyta listonosza powinna nastąpić najpóźniej 31 grudnia, czyli jeszcze w starym roku – wynika ze szczególnego, okołoświątecznego harmonogramu ZUS. 

To nie jedyne świadczenia przyspieszone w ostatnich tygodniach. Kilka tygodni temu Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej zaapelowało o wcześniejszą wypłatę pieniędzy z programu Rodzina 500+. 

500 plus jeszcze przed świętami! Ministerstwo apeluje do samorządów500 plus jeszcze przed świętami! Ministerstwo apeluje do samorządówMartyna Kowalska

Wypłata świątecznych emerytur od 21 grudnia

Już 21 grudnia Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczyna przekazywanie emerytur i rent do tych świadczeniobiorców, którzy termin płatności mają ustalony na 25 dzień miesiąca. Co ważne, przyspieszona wypłata dotyczy zarówno tych osób, które otrzymują świadczenia bezpośrednio na konta bankowe, jak i osób, którym pieniądze przekazuje listonosz Poczty Polskiej. 

Wypłata noworocznych emerytur od 28 grudnia 

Z kolei osoby, którym termin wypłaty świadczeń przypada 1 stycznia, mogą otrzymać środki już 28 grudnia – informuje ZUS. W ich przypadku, pieniądze najpóźniej pojawią się na koncie lub przekazem pocztowym 31 grudnia. 

ZUS chce większego „ubankowienia” seniorów

Przy tej okazji ZUS zachęca świadczeniobiorców, którzy korzystają z przekazów pocztowych do założenia konta bankowego. „Seniorów, którzy jeszcze nie mają konta w banku, zachęcamy, aby rozważyć wybranie bezpiecznej formy przekazywania świadczeń w formie przelewów. Konto w banku to swobodny dostęp do pieniędzy. Otrzymując świadczenie na rachunek bankowy, nie musimy czekać, aż zapuka do nas listonosz” – powiedział rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Paweł Żebrowski.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!