Emulatory AdBlue do samochodów ciężarowych

Emulatory AdBlue w pojazdach ciężarowych bywają zawodne. W przypadku nawet nieznacznej awarii elektronika może znacząco obniżyć moc silnika, uniemożliwiając dalszą jazdę z obciążeniem. A przecież unieruchomienie ciężarówki to koszmar każdego właściciela firmy transportowo-logistycznej. 

Emulatory AdBlue do samochodów ciężarowych
  • Redakcja dziennikprawny.pl
  • /
  • 4 maja 2023

Czym tak właściwie jest układ AdBlue

Za prawidłowe końcowe oczyszczanie spalin w ciężarówce odpowiada emulator AdBlue. Od jego obecności zależy przede wszystkim standard, jaki spełnia dany pojazd. Najpopularniejsze aktualnie w Europie są ciężarówki z silnikami Euro 6, jednak po polskich drogach wciąż porusza się wiele pojazdów spełniających normę Euro 5. Płyn AdBlue przechowywany jest w dodatkowym zbiorniku. Od dawna wiadomo, że w wielu przypadkach wydajny układ AdBlue niekoniecznie oznacza bardziej szkodliwe spaliny. W przypadku wielu silników emisje pojazdów w ogóle nie rosną po wyłączeniu emulatora AdBlue. Ciągłe uzupełnianie AdBlue to zmora firm transportowych. Do kosztów za przejechany kilometr trzeba oczywiście dodać cenę płynu AdBlue, który najczęściej stosowany jest nie tylko w ciężarówkach, ale również w autobusach, busach osobowych i dostawczych oraz coraz częściej w autach osobowych.

Jak działa emulator AdBlue

System działa poprzez wtrysk małych porcji mocznika do układu wydechowego. Ponieważ układ SCR jest umieszczony w układzie wydechowym, nie wpływa on w żaden sposób na osiągi i zdolność rozruchu.

Co to jest emulator AdBlue w samochodzie ciężarowym?

Najczęstszą awarią części w całym układzie oczyszczania spalin jest pompa AdBlue. Może po prostu zatrzeć się, gdy w zbiorniku uzupełniającym skończy się AdBlue. Urządzenia oferowane przez firmę DiagTruck to produkty wysokiej jakości, które poprawiają działanie silnika i tym samym „oszukują” komputer pojazdu. Emulator AdBlue może skutecznie ominąć układ AdBlue i obsługiwać pojazd w sposób identyczny jak w przypadku, gdy układ AdBlue jest sprawny. Europa, Azja, USA – wszędzie tam stosowane są tego typu rozwiązania do oczyszczania spalin, ale pod różnymi nazwami.

Emulator AdBlue i DPF w jednym — czyli system SCR

Katalizator SCR odpowiedzialny jest za oczyszczanie spalin z silników Diesla. Jest to część wspomagająca działanie układu AdBlue, Emulator, który Państwo kupią za pośrednictwem sklepu internetowego Diagtruck.pl, sprawnie ominie również system SCR, który skłąda się z katalizatora DPF SCR. Są to urządzenia, które skutecznie emuluje zarówno układ SCR w samochodzie, jak i AdBlue. Emulator zastąpi w naszej ciężarówce takie elementy, jak:

  • Kompletny zespół pompy wraz z czujnikiem różnicy ciśnienia;
  • Czujnik NOx na wlocie i wylocie;
  • Czujnik temperatury katalizatora (układ SCR);
  • Środek AdBlue w zbiorniku i czujnik temperatury tej cieczy;
  • Układ ECU / ACM.

Programowe wyłączanie AdBlue/SCR

Wyłączenie programowe opiera się na odpowiednim zmodyfikowaniu sterownika silnika w samochodzie ciężarowym, maszynie budowlanej, oraz ciągniku rolniczym. Program do usuwania AdBlue sprawi, że po modyfikacji pojazd nie będzie przechodził w tryb awaryjny ograniczający moc czy też ograniczenia prędkości do 20km/h, cały układ jest w pełni diagnozowalny przez komputery serwisowe, niewyciągane są jakiekolwiek bezpieczniki, wszystkie czujniki działają. Modyfikacje wykonywana jest indywidualnie do potrzeb klienta – układ AdBlue dalej działa i pobiera płyn lub układ nie pracuje. Aby skorzystać z programu do usuwania AdBlue warto skorzystać z firmy, która profesjonalnie zajmie się tego typu procesami, jakim jest wyłączenie adblue.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!