Fałszywe zaświadczenia o zatrudnieniu i seryjne wyłudzanie kredytów

8 lat więzienia grozi osobom, które wyłudzały kredyty na podstawie fałszywych zaświadczeń o zatrudnieniu. Oszustów zatrzymali policjanci z Płocka, zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą. Łącznie zatrzymano cztery osoby z różnych miejscowości. Wiadomo już, że były ze sobą powiązane.

Fałszywe zaświadczenia o zatrudnieniu i seryjne wyłudzanie kredytów
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 23 lipca 2021

Kredyt na fałszywe zaświadczenie

Różne osoby, zameldowane w różnych miejscowościach – łączył ich pomysł na wyłudzenie kredytów z banków. Seria zatrzymań zaczęła się od informacji, jaka dotarła do komendy w Płocku o możliwości wyłudzenia kredytu w jednym z banków, którego placówka znajdowała się na terenie miasta. Na miejscu zatrzymano dwóch mężczyzn podczas zawierania umowy kredytowej na łączną kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Doradca kredytowy —  jakie są jego kompetencje? Czy warto skorzystać z jego usług?Doradca kredytowy — jakie są jego kompetencje? Czy warto skorzystać z jego usług?Monika Świetlińska

Seria wyłudzeń kredytów w bankach

Kolejne czynności doprowadziły funkcjonariuszy do jednego z sąsiednich powiatów, w którym udało się ustalić personalia kobiety, która dokładnie w ten sam sposób, sfinalizowała umowę kredytową, także w banku działającym w Płocku.

Sprawa okazała się rozwojowa. Niedługo później policjanci wpadli na trop prowadzący do powiatu poznańskiego, gdzie zatrzymana została kolejna kobieta, która dokładnie w ten sam sposób wyłudziła kredyt również na terenie Płocka. 

Oszustwo na zagraniczną paczkęOszustwo na zagraniczną paczkęMartyna Kowalska

Powiązana grupa wyłudzająca kredyty?

Śledczy ujawnili, że wszyscy zatrzymani sprawcy oszustw są powiązani ze sobą. Nie wykluczone są jednak dalsze zatrzymania w tej sprawie. 

Wśród zatrzymanych osób jest 47-letni płocczanin oraz 59-letni mieszkaniec Warszawy. Obaj byli już w przeszłości karani za bardzo podobne przestępstwa. Wobec pierwszego z mężczyzn prokuratura wystąpiła o tymczasowy, trzymiesięczny areszt. Druga osoba ma zostać objęta dozorem.

W przypadku zatrzymanych kobiet są to 37-letnia mieszkanka Gostynia (Mazowieckie) oraz 47-latka z Lubonia (Wielkopolskie). Obie również zostały objęte dozorem prokuratorskim. Każdej z wymienionych osób grozi nawet osiem lat w więzieniu.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!