Gdynia: bezpłatna transmisja wideo ze ślubu cywilnego

Urząd Miasta Gdynia poszedł z duchem czasu i w związku z pandemicznymi ograniczeniami zaproponował wszystkim nowożeńcom bezpłatną transmisję online ceremonii ślubnej w USC. Wystarczy przesłać znajomym odpowiedni link. Zapis z transmisji młodzi dostają na pamiątkę na pendrive.

Gdynia: bezpłatna transmisja wideo ze ślubu cywilnego
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 3 marca 2021

Transmisja live ze ślubu cywilnego

Potrzeba matką wynalazków. To powiedzenie doskonale znają urzędnicy z gdyńskiego magistratu, którzy zaproponowali transmisje online ceremonii ślubnych. Nowa usługa już działa i cieszy się dużym zainteresowaniem.

Urząd nie ukrywa, że impulsem do wdrożenia transmisji na żywo ślubów są pandemiczne obostrzenia: „Od marca 2020 roku już kilkukrotnie zmieniały się obostrzenia dotyczące tego, ile osób może się pojawić w Urzędzie Stanu Cywilnego podczas ceremonii ślubnej. Obecne w sali mogą przebywać jedynie: młodzi, ich świadkowie oraz jeden gość lub fotograf” — napisano na stronie urzędu.

Jak przenieść dziecko do innego przedszkola w trakcie roku szkolnego?Jak przenieść dziecko do innego przedszkola w trakcie roku szkolnego?Mikołaj Frączak

Ile osób może obejrzeć transmisję ze ślubu

Tu nie ma ograniczeń. Na stronie internetowej Urzędu Miasta Gdynia przedstawiono historię pani Oli oraz Pana Marcina, których ślub na żywo obejrzało około 200 osób, na 65 odbiornikach. -  Cieszymy się, że nasi bliscy mieli możliwość zobaczyć naszą przysięgę – mówią cytowani na stronie internetowej Gdyni trójmiejscy nowożeńcy.

Transmisję mogą oglądać tylko osoby posiadające link, a zatem uroczystość jest transmitowana jedynie do wybranych przez nowożeńców odbiorców.

Formalności związane ze ślubem online

Aby skorzystać z bezpłatnej usługi, wystarczy złożyć wniosek w USC przy okazji załatwiania innych ślubnych formalności. Przy okazji można podać adresy mailowe, na które zostanie przesłany link do transmisji. Jest on generowany na trzy dni przed wydarzeniem, a zatem jest czas na to, by spokojnie udostępnić go dalej znajomym czy rodzinie. Relację na żywo z USC można oglądać zarówno na komputerach, tabletach, smartfonach jak również telewizorach wyposażonych w aplikację YouTube, przez którą odbywa się streaming.

Czy tańszy roaming w UE przetrwa?Czy tańszy roaming w UE przetrwa? Anna Malinowska

Relacja live ze ślubu kościelnego?

Coś, co jest nowością w urzędzie w skali kraju, działa już od dłuższego czasu... w niektórych parafiach, które transmitują na żywo obraz z kościoła. Zdarza się, że księża na prośbę par młodych przestawiają kamerę w taki sposób, by obejmowała ona także nowożeńców oraz świadków. W ten sposób wystarczy jedynie link na stronę parafii, by każdy, niezależnie od tego gdzie się znajduje, zobaczył na żywo ślubujących sobie miłość.

Równolegle rozwija się cała branża oparta często na dotychczasowych usługach wideofilmowania, która oferuje (na zasadach komercyjnych) przeprowadzenie relacji live ze ślubu nawet na kilka kamer.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!