Gdzie można zrealizować dofinansowanie zakupu dekodera lub telewizora?

Rośnie liczba punktów sprzedaży, które dołączają do rządowego programu dofinansowania do zakupu odbiornika cyfrowego. Według informacji opublikowanych przez KPRM obecnie w ramach akcji dopłat zarejestrowało się 350 przedsiębiorców realizujących sprzedaż w 1.750 punktach sprzedaży.

Gdzie można zrealizować dofinansowanie zakupu dekodera lub telewizora?
  • Anna Malinowska
  • /
  • 23 marca 2022

Które sklepy uczestniczą w programie dofinansowania dekoderów?

Rząd uruchomił specjalną stronę internetową, na której można sprawdzić listę sklepów, w których można zrealizować świadczenie na zakup telewizora lub dekodera zdolnego do odbioru sygnału według nowego standardu DVB-T2. Pełny wykaz punktów znajduje się na stronie internetowej https://dvbt2.gov.pl/wyszukiwarka.

Jak korzystać z wyszukiwarki sklepów w programie DVB-T2?

Internetowa wyszukiwarka punktów, w których można zrealizować świadczenie na zakup sprzętu nowszej generacji jest bardzo intuicyjna w obsłudze. Można wyszukiwać według nazw sklepów, jak również (co jest wygodniejsze) przez nazwę swojej miejscowości. Wpisując daną lokalizację, po chwili otrzymamy listę wszystkich punktów sprzedaży, które współpracują z rządem w programie świadczeń.

Znajdują się tam zarówno duże sieci sprzedaży sprzętu RTV jak również mniejsze, lokalne firmy działające na zdecydowanie mniejszą skalę. 

Wniosek na zakup dekodera DVB-T2/HEVC. Gdzie jest? Jak złożyć?Wniosek na zakup dekodera DVB-T2/HEVC. Gdzie jest? Jak złożyć?Monika Świetlińska

Jak dołączyć do rządowego programu DVB-T2

Kancelaria premiera zachęca wszystkich przedsiębiorców prowadzących sprzedaż dekoderów oraz telewizorów dostosowanych do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej w nowym standardzie DVB-T2/HEVC do dołączenia do programu świadczeń. Przypomnijmy dopłaty 100 złotych do zakupu dekodera oraz 250 złotych do zakupu telewizora mają umocowanie ustawowe. Ich celem jest ułatwienie konsumentom przejście na nową technologię nadawania telewizji cyfrowej. 

Warunkiem dołączenia jest posiadanie siedziby na terytorium Polski, Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA). 

Więcej informacji o programie dla przedsiębiorców można uzyskać dzwoniąc na infolinię pod numerem 42 253 54 30 lub pisząc e-mail na adres [email protected].

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Czy pracodawca ma prawo do oceny pracownika?
Praca

Czy pracodawca ma prawo do oceny pracownika?

Ocena pracownika jest istotnym elementem systemu zarządzania zasobami ludzkimi. Pracodawca jest zobowiązany do dokonywania ocen pracowników w różnych sytuacjach — przy rekrutacji, przy przyznawaniu...

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!