Gdzie znaleźć Chat GPT?

Tak, tak, słowo Chat GPT jest obecnie odmieniamy przez wszystkie przypadki. Powstały już nawet dwa obozy zarówno wśród zwykłych śmiertelników, jak i wielkich umysłów tego świata: na przeciwników i optymistów. Jedno nie ulega wątpliwości: by wyrobić sobie opinię na temat tego modelu językowego, trzeba go przetestować, sprawdzić i odpowiedzieć sobie na pytanie: czy to narzędzie może mi się przydać? Czy może mi pomóc? Zacznijmy jednak od absolutnego fundamentu: gdzie i jak znaleźć Chat GPT?

Gdzie znaleźć Chat GPT?
 • Monika Świetlińska
 • /
 • 6 kwietnia 2023

Jak NIE znajdziesz ChataGPT?

Nie dla wszystkich odpowiedź na to pytanie jest oczywista, bo w gruncie rzeczy odnalezienie tego narzędzia ni jest do końca tak bardzo intuicyjne. Wpisując w wyszukiwarkę słowo “chatGPT” nie wyskoczy nam strona typu www.chatGPT.com co dla niektórych mogłoby się wydawać oczywiste. A jednak… 

ChatGPT. W czym nam może pomóc a w czym zaszkodzić?ChatGPT. W czym nam może pomóc a w czym zaszkodzić?Monika Świetlińska

Po wpisaniu takiego adresu nie znajdziemy czata. Strona, na którą zostaniemy przeniesieni z dużym prawdopodobieństwem została przez kogoś wykupiona, ale nie jest ona stroną firmy Open AI, czyli twórców. To nie ten trop.

Jak szukać? Kilka sposobów

Kiedy spytamy model językowy, jak go odnaleźć, poda nam kilka sposobów. Oto one:

 1. OpenAI: najbardziej bezpośredni sposób to odwiedzenie strony OpenAI (twórców GPT), gdzie oferują dostęp do ChatGPT jako usługę: openai.com

 2. Aplikacje i usługi: istnieją różne aplikacje i usługi, które wykorzystują ChatGPT jako technologię podstawową. Możesz wyszukać takie aplikacje w sklepach z oprogramowaniem, takich jak Google Play Store, Apple App Store lub nawet na stronach internetowych.

 3. Integracje API: to już bardziej skomplikowana sprawa, bo jeśli jesteś programistą, możesz uzyskać dostęp do ChatGPT za pomocą API udostępnionego przez OpenAI. Możesz wtedy zintegrować usługę z własnym oprogramowaniem lub stroną internetową. Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź co na ten temat pisze OpenAI API.

 4. Fora i społeczności: istnieją fora i społeczności online, które są związane z ChatGPT lub technologią GPT. Możesz dołączyć do tych społeczności, aby dowiedzieć się więcej o dostępnych narzędziach i jak z nich korzystać.

Jeden skuteczny sposób

Przyjrzyjmy się jednemu najszybszemu i najprostszemu sposobowi. To znaczy za pośrednictwem strony openai.com

Nareszcie porozmawiamy przez telefon podczas lotu?Nareszcie porozmawiamy przez telefon podczas lotu?Martyna Kowalska

Po wejściu na stronę:

  • jeśli chcesz widzieć stronę w języku polskim, kliknij w “Tłumacz” w okienku, które prawdopodobnie wyskoczy Ci po prawej stronie u góry.
  • zjedź nieco w dół i poszukaj przycisku: Try ChatGPT/Wypróbuj ChatGPT
   • po kliknięciu w niego zostaniesz poproszony, poproszona o rejestrację, która jest banalnie prosta. Klikasz w przycisk Sign up, następnie podajesz swój adres mailowy.
    • celem potwierdzenia tożsamości narzędzie poprosi Cię o weryfikację. Na maila dostaniesz link, w który musisz kliknąć — przeniesiesz się już zalogowany na ChatGPT.
     • prawdopodobnie wyświetli Ci się także okienko CAPTCHA, by potwierdzić, że jesteś człowiekiem. Wykonaj polecenie z grafiki, np. dopasuj odpowiednie elementy obrazków lub wykonaj prawidłowe równanie.
      • następnie pojawi Ci się właściwe okno czata dostępne pod adresem: chat.openai.com/chat — jeśli nie chcesz za każdym razem przeklikiwać się przez stronę open AI — zapisz sobie w wyszukiwarce właśnie ten adres 

      Jak wygląda Chat GPT?

      1. Po lewej stronie będziesz mieć listę tematów, na które rozmawiasz z czatem. Na początku będzie ona pusta, z czasem będzie się rozbudowywać. W ten sposób narzędzie zapamiętuje wszystkie rozmowy, samemu nadając im tytuły. W ten sposób możesz wracać do tematów, na które rozmawiasz z czatem.

      2. Ważne! Jeśli w tym samym wątku będziesz pytać czat o różne, niezwiązane ze sobą tematy, może odpowiedzieć Ci nielogicznie, dlatego, że odpowiadając na Twoje bieżące pytanie, będzie się sugerować odpowiedziami na Twoje poprzednie pytania i jego odpowiedzi na nie. 

      3. Stąd zaczynając nowy wątek warto przycisnąć w lewym górnym rogu “ +New chat”.

      4. Pytania zadajesz na środku ekranu u dołu. Odpowiedź zacznie Ci się pojawiać na górze, ChatGPT odpowiada natychmiast.

      Warto, by pamiętać, że…

      Wersja bezpłatna ChatGPT3.5 nie jest tak zaawansowana niż wersja płatna, tj. ChatGPT4. Odpowiedź realizuje błyskawicznie, ale ma ograniczenia co do długości tekstu. Nie zawsze też odpowie Ci poprawnie tak, jak na to liczyłeś, liczyłaś. Warto wtedy zadać pytanie bardziej szczegółowe.

      Lekcje historii z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistościLekcje historii z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistościMikołaj Frączak

      Jeśli jego odpowiedź na Twoje pytanie będzie zbyt długa i po prostu się urwie (ograniczenia ilości — w języku angielskim to 3 tys. znaków, w języku polskim średnio jest to o połowę mniej), poproś go o kontynuację odpowiedzi, ewentualnie wklej jego ostatnie zdanie i kliknij w komendę pisania (strzałka skierowana w prawą stronę w Twoim oknie dialogowym).

      Jeśli poprosisz chat, by np. streścił Ci tekst na kilkadziesiąt tysięcy słów, wówczas otrzymasz od niego informację, że twoja treść jest zbyt długa i nie jest w stanie wykonać Twojego polecenia.

      Nie wierz bezgranicznie w to, co pisze ChatGPT. On też się myli i to dość często — nadal jest udoskonalany. Zawsze weryfikuj to co Ci napisze. 

      To, do czego w życiu codziennym możesz wykorzystać czat, opiszemy w osobnym artykule.

      Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
      Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

      Security Magazine

      Czy ten artykuł był przydatny?

      Newsletter

      Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!