Gry online lekiem na zachowanie zdrowia podczas pandemii? WHO jest na TAK

Więcej czasu spędzamy w domu. Ten “trend” zapoczątkowała pandemia koronawirusa, która trwa do dziś i do dziś niesie za sobą zmiany w naszej codzienności. Blokady utrudniają ćwiczenia i kontakty towarzyskie. — Pozostawanie aktywnym i utrzymywanie kontaktów z bliskimi jest ważniejsze niż kiedykolwiek, zwłaszcza dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego — przekazuje WHO. Jaki ma na to sposób? 

Gry online lekiem na zachowanie zdrowia podczas pandemii? WHO jest na TAK
  • Monika Świetlińska
  • /
  • 22 listopada 2021

Jak gry mogą wpłynąć pozytywnie na nasze zdrowie?

- WHO zachęca firmy zajmujące się grami online do zapraszania swoich użytkowników do podjęcia wyzwania #HealthyAtHome WHO. A to, by pomóc zainspirować milionów graczy online do prowadzenia aktywnego stylu życia i dbania o zdrowie psychiczne - informuje Światowa Organizacja Zdrowia

Podaje za przykład wiosnę tego roku, gdy wystartował sezon jogi w popularnej grze Gardenscapes firmy Playrix, zachęcającej graczy do aktywności, zwiększania energii i zdrowia poprzez ćwiczenia i medytację. 

Czy szkoła może zabronić używania telefonów komórkowych?Czy szkoła może zabronić używania telefonów komórkowych?Martyna Kowalska

- Jesień 2021 roku przyniosła nową inicjatywę Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego. Postacie z Playrix's Homescapes i Gardenscapes przypomniały graczom, jak ważne jest dbanie o zdrowie psychiczne poprzez zmniejszanie stresu, wspieranie bliskich oraz pielęgnowanie i utrzymywanie kontaktów społecznych — czytamy w komunikacie WHO. 

#HealthyAtHome

- Cieszymy się, że bierzemy udział w wyzwaniu #HealthyAtHome WHO – powiedział Maxim Kirilenko, dyrektor ds. rozwoju biznesu Playrix, dodając, że ich gry mają fabuły poprawiające samopoczucie, pomagają ludziom odpocząć od wyzwań codziennego życia i niepokojących nagłówków w wiadomościach. — Jestem pewien, że Austin i inne nasze postacie zainspirują miliony naszych graczy do wzięcia udziału w wyzwaniu #HealthyAtHome - zaznaczył Kirilenko. 

- Z zadowoleniem przyjmujemy wysiłki firm zajmujących się grami online, takich jak Playrix, mające na celu zachęcenie dużych społeczności internetowych do podjęcia niezbędnych kroków w celu poprawy zdrowia i dobrego samopoczucia – mówił Andy Pattison, kierownik zespołu ds. kanałów cyfrowych w Światowej Organizacji Zdrowia.

Czy taka akcja ma szanse powodzenia?

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Tagi: covid

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!