Jak poprawić efektywność kancelarii prawnej dzięki Amberlo?

Prawidłowa organizacja pracy to podstawowa kwestia jeśli chcemy mówić o dobrze funkcjonującej kancelarii prawnej. Prowadzenie takiego biznesu wiąże się bowiem z ogromną odpowiedzialną za los klientów, dlatego trzeba zrobić wszystko, co tylko możliwe, aby zapewnić im najlepszą obsługę. Może w tym pomóc wdrożenie specjalnego oprogramowania, które ułatwi pracę poszczególnym prawnikom, jak i całemu zespołowi. Jak poprawić efektywność kancelarii prawnej dzięki Amberlo?

Jak poprawić efektywność kancelarii prawnej dzięki Amberlo?
  • Rafał Stępniewski
  • /
  • 30 czerwca 2021

Tysiące dokumentów, setki rozmów i spotkań, konieczność dokładnego rozliczenia się z klientami — wszystko to sprawia, że wielu prawników może poczuć się nieco zagubionymi w gąszczu tylu spraw. To dlatego świetnym rozwiązaniem zarówno dla niewielkich, jak i dużych kancelarii jest zastosowanie oprogramowania dla prawników amberlo.io/pl/. Przyjrzymy się jego największym zaletom!

Organizowanie pracy kancelarii — co warto wiedzieć?

Zawód prawnika wymaga od osoby go wykonującej skrupulatności i dołożenia wszelkich starań, aby godnie reprezentować interesy klientów. Najczęściej prawnicy są dla wielu osób ostatnią deską ratunku i wymagają od nich odpowiedzialności i jak najwyższej efektywności. Tymczasem pracownicy kancelarii na co dzień muszą mierzyć się z ogromną liczbą spraw do załatwienia. Wymaga to od nich sporych pokładów koncentracji i umiejętności zarządzania sobą w czasie. Jak się okazuje, dzięki takiemu narzędziu jak Amberlo, jest to o wiele prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. 

Amberlo — największe korzyści 

Z pomocą prawnikom przychodzi oparte na chmurze oprogramowanie, które pozwala na kompleksowe zarządzanie prowadzonymi sprawami. Dzięki niemu pracownicy kancelarii gromadzą w jednym miejscu wszelkie potrzebne im do codziennego funkcjonowania informacje. Mowa tutaj przede wszystkim o licznych dokumentach, kontaktach, notatkach, jak i możliwości monitorowania czasu pracy poszczególnych osób czy ponoszonych wydatków, co przyda się także przełożonym. Amberlo zapewnia ponadto możliwość wystawiania faktur i kontrolowania otrzymywanych płatności. Najważniejsze możliwości:

  • rozbudowana analityka
  • czas płatności 
  • wystawione faktury 
  • taski
  • zadania oczekujące i zadania zakończone 
  • budżetowanie

Amberlo daje również możliwość do wystawiania faktur w różnych językach i różnych walutach. 

Oprogramowanie dla prawników a efektywność 

Platforma w znacznym stopniu przyspiesza i systematyzuje pracę poszczególnych prawników, jak i kancelarii jako całości. Przydatną funkcją jest z pewnością opcja delegowania zadań na innych współpracowników, co sprawdza się w szczególności przy złożonych sprawach prowadzonych przez więcej niż jednego prawnika. Amberlo ponadto posiada funkcję przypominania o nadchodzących spotkaniach i wielu innych zdarzeniach, dzięki czemu minimalizuje się ryzyko, że któryś z prawników zapomni o czekających na niego zadaniach. Warto także dodać, że oprogramowanie jest w pełni bezpieczne, dlatego zarówno kancelaria, jak i jej klienci nie muszą obawiać się o swoje dane oraz wszelkie przekazywane w ramach współpracy informacje. Przydatna zwłaszcza jest integracja z SharePoint (Microsoft365), która usprawnia obieg dokumentów. Z narzędzia Amberlo korzysta coraz więcej podmiotów z branży prawniczej i nic w tym dziwnego, ponieważ rejestracja trwa zaledwie kilka minut, a sama obsługa platformy jest prosta i intuicyjna. Najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzenie możliwości oprogramowania we własnej kancelarii i przekonanie się, jakie korzyści przynosi! Jeśli jednak pojawią się pytania, support działa bardzo szybko i sprawnie, odpowiadając na zapytania w sposób rzeczowy i merytoryczny. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Prawo w praktyce

REKLAMA / WSPÓŁPRACA

Sprawdź się

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!