Jak pracuje ZUS podczas majówki? Warto sprawdzić, jeśli masz w zakładzie do załatwienia pilne sprawy

Wszystkie placówki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będą otwarte w poniedziałek, 2 maja. Tego dnia sale obsługi klientów i Centrum Obsługi Telefonicznej pracują do godziny 15.

Jak pracuje ZUS podczas majówki? Warto sprawdzić, jeśli masz w zakładzie do załatwienia pilne s
  • Monika Świetlińska
  • /
  • 27 kwietnia 2022

2 maja ZUS będzie czynny

Osobna infolinia w sprawie świadczeń rodzinnych dla obywateli Ukrainy będzie czynna w poniedziałek w godzinach 8.00-18.00 (pod numerem 22 444 02 55).

Natomiast infolinia bonu turystycznego będzie działać przez cały majowy weekend, w godzinach 7.00-20.00 (pod numerem 22 11 22 111).

- W majówkę będzie można również korzystać z Platformy Usług Elektronicznych ZUS i tą drogą składać wnioski, dokumenty oraz sprawdzać dane ze swojego konta w ZUS - przekazuje Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w województwie lubelskim.

Krócej, ale zakład będzie otwarty

2 maja to poniedziałek, zwykle w ten dzień placówki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych otwarte są nawet do godziny 18, ale tego dnia będzie trzeba się jednak spieszyć, by załatwi tam sprawy. Mimo wszystko ZUS będzie otwarty, w przeciwieństwie do innych urzędów. Placówki będą obsługiwać interesantów do godziny 15. We wtorek, 3 maja, ZUS będzie zamknięty.

Pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zachęcają do załatwiania swoich spraw w ZUS-ie bez wychodzenia z domu.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!