Jak sprawdzić firmę turystyczną przed wakacjami?

Publiczny System Rejestru w Turystyce został uruchomiony przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. Listę legalnie działających obiektów turystycznych, usług pilotów oraz przewodników można znaleźć na uruchomionej właśnie rządowej stronie internetowej. Jak sprawdzić firmę turystyczną przed wakacjami? Podpowiadamy!

Jak sprawdzić firmę turystyczną przed wakacjami?
  • Michał Górecki
  • /
  • 7 lipca 2021

Rejestr firm turystycznych

Na stronie internetowej w rządowej domenie turystyka.gov.pl można znaleźć tzw. Publiczny System Rejestru w Turystyce. Jak przekonuje resort rozwoju, nowa inicjatywa ma umożliwić Polakom „korzystanie z szerokiego i bezpiecznego wypoczynku w kraju oraz dostępu do informacji o ofercie turystycznej w Polsce”.

Lasy Państwowe uruchomiły nowy portal nt. turystyki leśnejLasy Państwowe uruchomiły nowy portal nt. turystyki leśnejAnna Malinowska

Rządowa aplikacja dla turystów

Na 19 lipca planowany jest start rządowej aplikacji mobilnej „TurystykApp”, która ma ułatwić szybki i intuicyjny dostęp do wielu informacji na temat oferty turystycznej w Polsce. 

Jak ocenia wicepremier i minister rozwoju Jarosław Gowin, wakacje w kraju cieszą się dużym zainteresowaniem. Przekonuje, że dowodem na to jest zainteresowanie Polskim Bonem Turystycznym, który można wykorzystać na usługi hotelarskie oraz różnego rodzaju turystyczne imprezy. „Liczba aktywowanych bonów utrzymuje się na poziomie ok. 7 tys. tygodniowo. Zainteresowanie programem wzrosło prawie pięciokrotnie. Od początku istnienia programu wykorzystano ponad 2 mln bonów” – powiedział Gowin.

Cyfryzacja polskiej gospodarkiW ocenie ministerstwa stworzenie portalu dotyczącego polskiej turystyki jest elementem cyfryzacji gospodarki, oraz wprowadzania kolejnych e-usług. Portal ma wpłynąć na wzmocnienie branży turystycznej w realiach postcovidowych, budować świadomość konsumentów oraz wspierać legalnie działających przedsiębiorców.

Jak sprawdzić nocleg?

Osoby korzystające z portalu zyskują pełen dostęp do aktualnych i faktycznych informacji na temat usług turystycznych. To obecnie najprostsza droga, by zweryfikować obiekty noclegowe, jakie działają na terenie naszego kraju. Można zatem upewnić się, czy interesujący nas obiekt noclegowy spełnia kryteria. W ten sam sposób można sprawdzić, czy interesujący nas podmiot realizuje płatności Polskim Bonem Turystycznym.

Szkolenia dla przewodników turystycznych

Portal będzie zawierał również listę organizatorów szkoleń dla osób, które chcą zostać przewodnikami. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!