Lasy Państwowe uruchomiły nowy portal nt. turystyki leśnej

Miejsca do biwakowania, kempingi, szlaki piesze, rowerowe konne, oraz ośrodki wypoczynkowe i kwatery – ponad 17 tys. różnego rodzaju obiektów turystycznych zamieszczono na obszernym, zupełnie nowym portalu czaswlas.pl prowadzonym przez Lasy Państwowe. To kolejne po „zalegalizowaniu” bushcrafu przedsięwzięcie promujące w Polsce turystykę leśną. 

Lasy Państwowe uruchomiły nowy portal nt. turystyki leśnej
  • Anna Malinowska
  • /
  • 28 czerwca 2021

Turystyka leśna – jak się przygotować?

Serwis „Czas w las” jest rozbudowanym portalem, który pomaga w organizacji turystyki leśnej w Polsce. Chcemy ułatwić Polakom — zamkniętym z powodu pandemii przez wiele miesięcy w domach — wyrwanie się z pełnych betonu, hałasu i smogu miast, by mogli odpocząć w bliskości przyrody korzystając z infrastruktury turystycznej, którą dla nich tworzymy” – powiedział pełniący obowiązki dyrektora generalnego Lasów Państwowych, Józef Kubica. Dodał, że liczy na to, że dzięki portalowi więcej osób odkryje piękno polskich lasów, a także doceni pracę leśników. 

Jak znaleźć miejsce wyznaczone do bushcraftu?Jak znaleźć miejsce wyznaczone do bushcraftu?Mikołaj Frączak


Mapa lasów w Polsce

Główną częścią serwisu jest bardzo szczegółowa mapa zintegrowana z wyszukiwarką. Można z niej korzystać za pomocą np. smartfona czy tabletu podczas leśnych wędrówek oznaczonymi na niej szlakami turystycznymi. Znalazły się tam także setki tras dla rowerzystów oraz miłośników jazdy konnej. Integracja mapy z funkcją lokalizacji satelitarnej GPS pozwala na odkrywanie lasu wspólnie z portalem. 

Interaktywna mapa zawiera oprócz wspomnianych przed chwilą szlaków m.in. lokalizację leśnych parkingów oraz miejsc postoju dla zmotoryzowanych. Oznaczono także punkty widokowe, które mogą stać się celem wyprawy. Mapa zawiera także miejsca biwakowania, wiaty turystyczne, miejsca do rozpalenia ogniska oraz toalety. 

Ścieżki edukacyjne w lasach

Na portalu znaleźć można także listę ścieżek edukacyjnych, które pozwalają lepiej zrozumieć otaczającą przyrodę, a także miejsca wydarzeń historycznych związanych zarówno z najnowszą, jak i bardziej odległą przeszłością. Jak przekonują Lasy Państwowe to doskonała okazja do wzbogacenia swojej wiedzy – nie tylko na temat fauny i flory. 

Przewodnik turystyczny po lasach

Obecnie, cyfrowy przewodnik turystyczny zawiera ponad 17 tys. obiektów wzbogaconych zdjęciami i opisami. Jak informują Lasy Państwowe, baza ta będzie rozbudowywana i aktualizowana. 

Portal posiada także bogatą bibliotekę dźwięków lasu, które pomogą zrelaksować się np. w pracy lub podczas planowania leśnych wypraw, lub bushcraftu. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!