Jak szukać klientów z zagranicy dla swojej firmy?

Internet to najprostsza droga do odnalezienia partnerów handlowych na całym świecie. Aby poszukiwania były skuteczniejsze, Komisja Europejska uruchomiła portal Access2Market, który już teraz uważany jest za skuteczny punkt dostępu do unijnych informacji handlowych.

Jak szukać klientów z zagranicy dla swojej firmy?
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 10 grudnia 2020

Jak szukać zagranicznych partnerów handlowych?

Strona internetowa uruchomiona przez Komisję Europejską połączyła w jednym miejscu Bazę Danych Dostępu do Rynku, Centrum Informacji o Handlu Unii Europejskiej, a także inne użyteczne źródła, które mogą pomóc w odnalezieniu partnerów biznesowych poza Unią Europejską. Zawarto na niej także bogatą warstwę informacyjną na temat obowiązujących w UE zasad importu i eksportu. Mowa zarówno o towarach jak i usługach w handlu z krajami leżącymi poza Wspólnotą.

Gdzie znajdę Access2Markets?

Portal Komisji Europejskiej Access2Markets jest dostępny w każdym języku UE, czyli także po polsku na stronie trade.ec.europa.eu/access-to-markets/pl/content. Głównym celem internetowego przedsięwzięcia jest pomoc małym oraz średnim przedsiębiorstwom w działalności wykraczającej poza granice Unii Europejskiej.

Zmiana standardu kształcenia nauczycieli – jak wyglądają praktyki w czasie COVID-19?Zmiana standardu kształcenia nauczycieli – jak wyglądają praktyki w czasie COVID-19? Anna Malinowska

Prawo unijne w handlu poza UE

Jak wyjaśniono, portal ma za zadanie lepsze wyjaśnienie umów handlowych. Pomaga także w ustaleniu, czy dany produkt bądź usługa jest zakwalifikowany do niższych opłat celnych. Z zasobów Access2Markets mogą korzystać firmy, które już działają w przestrzeni międzynarodowej oraz te, które stawiają pierwsze kroki i bardziej rozpoznają swoje możliwości ekspansji na światowe rynki.

Cła i podatki w UE

Na nowym portalu Komisji Europejskiej zawarto wszystkie niezbędne informacje dotyczące obowiązujących nie tylko ceł i podatków, ale także zasad i wymagań dla produktów we wszystkich krajach Wspólnoty oraz ponad 120 innych rynków z całego globu. Funkcja „My Trade Assistant” pomaga sprawdzić dane dla każdego produktu.

Kompendium wiedzy o handlu zagranicznym

Portal Access2Markets może z powodzeniem pełnić rolę kompendium wiedzy będą wsparciem nie tylko dla działów prawnych w dużych przedsiębiorstwach, ale także w małych, jednoosobowych firmach. Wyszukiwanie informacji jest bardzo proste, a zasoby umieszczone w przejrzyście podzielonych działach.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!