Jak zrezygnować z Instagrama?

Choć serwis w niektórych kategoriach wiekowych notuje coraz większą popularność, może się zdarzyć, że ktoś zdecyduje by pożegnać się z nim na zawsze lub po prostu zlikwidować nieużywane konto. Powodów może być wiele. Niezależnie od tego, każda taka osoba musi przejść taką samą drogę. Jak zrezygnować z Instagrama? Podpowiadamy.

Jak zrezygnować z Instagrama?
  • Michał Górecki
  • /
  • 22 października 2019

Usunięcie instagrama – odinstalowanie aplikacji to za mało

Fani mediów społecznościowych najczęściej korzystają z Instagrama za pomocą aplikacji mobilnej. Jej sukces wiąże się nie tylko z prostą, intuicyjną obsługą ale także szybkim dostępem do treści publikowanych bez przerwy przez setki milionów użytkowników. Jej plusem jest także możliwość prostego publikowania własnych zdjęć, nałożenia na nich filtrów oraz wyboru odpowiednich hashtagów, dzięki którym odbiorcy na całym świecie będą mogli je wyszukać.

CZYTAJ TEŻ Spadek cyfrowy — co zrobić za życia, aby po śmierci nie zostawiać po sobie cyfrowego bałaganu?

Niektórym osobom, rezygnującym z Instagrama wydaję się, że aby zlikwidować swoje konto wystarczy odinstalować wspomnianą aplikację. To oczywiście tak nie działa, bowiem wykasowanie aplikacji nie wpływa w żaden sposób na nasze konto, które funkcjonuje niezależnie od mobilnego programu. Dzieje się to w analogiczny sposób, jak w przypadku aplikacji pocztowej – jej usunięcie wcale nie oznacza, że likwidujemy całe konto. Aplikacja jest wyłącznie kluczem do serwisu i naszego profilu – wszystkie ważne informacje, w tym nasze treści zapisane są na serwerach serwisu.

Na stałe lub tymczasowo – dwie drogi dla znudzonych Instagramem

Każdy użytkownik, który nie chce korzystać już z Instagrama, powinien zadać sobie pytanie, czy chce to zrobić definitywnie, czy może dać jeszcze serwisowi szansę i skorzystać z opcji tymczasowego usunięcia konta. Wybór każdej z opcji sprawi, że nasz profil po prostu zniknie z serwisu i nikt nie będzie go mógł przeglądać. Skorzystanie z drugiej z wymienionych opcji sprawi, że nasza decyzja będzie „odwracalna” czyli w dowolnym momencie będziemy mogli powrócić do używanego wcześniej konta, bez utraty opublikowanych zdjęć.

CZYTAJ TEŻ Konkurs lub loteria na Facebooku. O co musi zadbać organizator?

Jak tymczasowo wyłączyć Instagrama?

Tymczasowe wyłączenie Instagrama, to dobra opcja dla tych, którzy nie chcą by przez jakiś czas ich konto było widoczne, ale nie są pewni, czy są gotowi na całkowite pożegnanie się z wielomilionową społecznością miłośników fotografii. Skorzystanie z tej możliwości jest możliwe poprzez przeglądarkę internetową a nie przez aplikację. Najpierw logujemy się na swoje konto na oficjalnej stronie serwisu, po czym wybieramy funkcję „edytuj profil”, gdzie bez problemu znajdziemy możliwość „tymczasowego wyłączenia konta”. Aby działanie było możliwe, należy odpowiedzieć na pytanie dlaczego chcemy zawiesić naszą obecność w serwisie – to wszystko. Wszystkie nasze zdjęcia pozostaną zapisane na serwerach serwisu, więc nie ma tutaj mowy o nieodwracalnej utracie treści. Z tą mamy do czynienia jedynie w przypadku całkowitego wykasowania profilu, ale o tym za chwilę.

Jak usunąć swój profil na Instagramie na zawsze?

Po pierwsze pamiętajmy, że do usunięcia konta na Instagramie, potrzebujemy przeglądarki internetowej. Nie ma możliwości usunięcia profilu z poziomu używanej aplikacji. Pamiętaj jednak, by wcześniej zapisać gdzieś zdjęcia, które zgromadziłeś na swoim koncie, chyba że zupełnie ci na nich nie zależy. Usunięcie konta jest równoznaczne z usunięciem wszystkich zdjęć i informacji z serwisu. W żaden sposób nie będzie można do nich powrócić.

Usunięcie konta jest możliwe poprzez odwiedzenie specjalnej strony https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/. Znajdziemy tam prosty formularz, w którym musimy jedynie napisać dlaczego rezygnujemy z korzystania z  Instagrama. Niezbędne będzie do tego także hasło do konta.

CZYTAJ TEŻ Telefon w rękach dziecka – jak przygotować smartfona?

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Czy ten artykuł był przydatny?

Tagi: porady

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!