Jesteś niezaszczepiony? Zobacz jaka wiadomość przyjdzie na Twój telefon!

Jesteś niezaszczepiony? Posiadasz Internetowe Konto Pacjenta? Otrzymasz SMS od ministerstwa zdrowia. Resort idzie za ciosem i po kilkunastu milionach wiadomości na temat trzeciej dawki, będzie teraz pisał do... niezaszczepionych.

Jesteś niezaszczepiony? Zobacz jaka wiadomość przyjdzie na Twój telefon!
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 29 listopada 2021

Prawie milion SMS-ów do niezaszczepionych

W poniedziałek, 29 listopada ministerstwo zdrowia rusza ze specjalną akcją adresowaną do osób niezaszczepionych. Każda z nich, jeśli posiada Internetowe Konto Pacjenta, otrzyma SMS namawiający do poddania się zabiegowi. Według statystyk resortu, tego typu informacje na swoich telefonach komórkowych powinno odczytać minimum 900 tysięcy obywateli. Wszystkie wiadomości mają trafić do adresatów w ciągu kilku godzin. 

Treść wiadomości od ministerstwa zdrowia do niezaszczepionych

Znamy treść rozsyłanej wiadomości: UWAGA: Zapisz się już dziś na szczepienie przeciw COVID.  W swoim IKP znajdziesz eskierowanie. Na osoby zaszczepione nie jest nakładana kwarantanna”. To wszystko. Kampania SMS jest kolejną próbą zwiększenia popularności szczepień przeciw COVID-19 oraz elementem walki z rozwijającą się czwartą falą pandemii. 

Jak informuje minister zdrowia Adam Niedzielski — „czwarta fala epidemii jest falą niezaszczepionych, dlatego podejmujemy kolejne działania, by dotrzeć z informacją o szczepieniach do jak najszerszej grupy osób. Chcemy wykorzystać wszystkie możliwości, stąd dzisiejsza akcja sms-owa nie będzie ostatnią. Przymierzamy się również do wysyłki wiadomości tekstowych zachęcających do szczepień do osób kończących kwarantannę”– tłumaczy szef resortu.

Kolejna SMS-owa akcja Ministerstwa Zdrowia. Do kogo tym razem napisze resort?Kolejna SMS-owa akcja Ministerstwa Zdrowia. Do kogo tym razem napisze resort?Mikołaj Frączak

Ministerstwo Zdrowia wysyła miliony SMS-ów

Obecna SMS-owa akcja prowadzona przez resort zdrowia to już kolejny „telekomunikacyjny szturm” prowadzony przez ministerstwo zdrowia. Do tej pory resort wysłał 15,5 mln wiadomości do osób w pełni zaszczepionych, na temat możliwości przyjęcia trzeciej dawki preparatu. Kilka dni później kolejne 5 mln SMS-ów trafiło do osób w wieku 50+. Dotyczyły one możliwości wcześniejszego przyjęcia trzeciej dawki, już po pięciu miesięcy od zakończenia pełnego schematu szczepienia. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Tagi: covid

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!