Kiedy ferie zimowe 2022?

W wielu firmach już teraz, z wyprzedzeniem trwa ustalanie urlopów na początek przyszłego roku, dlatego warto już teraz ustalić kiedy planowane są ferie zimowe 2022 dla naszego województwa. Sprawdziliśmy terminy ferii zimowych dla wszystkich województw.

Kiedy ferie zimowe 2022?
 • Martyna Kowalska
 • /
 • 16 lipca 2021

Jeden czy kilka terminów ferii zimowych

W 2021 roku z powodu pandemii koronawirusa kalendarz roku szkolnego został poważnie zmieniony. Zamiast ferii w różnym terminie dla różnych województw, rząd zdecydował o rezygnacji z geograficznego podziału, a ferie dla wszystkich rozpoczęły się w tym samym czasie. 

Warto pamiętać, że była to decyzja wyjątkowa i póki co, nie rzutuje ona na kalendarz nadchodzącego roku szkolnego. Choć nie wiadomo jak rozwinie się sytuacja pandemiczna, rząd zakłada, że ferie odbędą się w takiej samej formule, jak miało to miejsce do 2020 roku, czyli z podziałem na województwa oraz w różnych terminach. 

Oferty ferii zimowych 2022

W sieci można znaleźć też pierwsze oferty zimowego wypoczynku w opcji First Minut. Mieszkańcy Podhala już teraz otrzymują wiele zapytań w sprawie wolnych terminów. Jak dowiedzieliśmy się u jednego z właścicieli pensjonatu u podnóża Tatr, dokonywane są już teraz wstępne rezerwacje. 

Obowiązkowe wyposażenie samochodu w różnych krajach EuropyObowiązkowe wyposażenie samochodu w różnych krajach EuropyMichał Górecki

Terminy ferii zimowych 2022

Terminy ferii zimowych w roku szkolnym 2021/2022 zostały już z wyprzedzeniem opublikowane na stronach resortu edukacji. Kiedy odbędą się ferie w Twoim województwie? 

- od 17 do 30 stycznia 2022 roku na ferie zimowe udadzą się uczniowie z pięciu województw – kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz wielkopolskiego.

od 24 stycznia do 6 lutego 2022 roku zimowy wypoczynek przewidziany jest dla szkół z dwóch województw: podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego

od 31 stycznia do 13 lutego 2022 roku urokiem zimy cieszyć się będą uczniowie z czterech województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego oraz zachodniopomorskiego

od 14 do 27 lutego 2022 roku, czyli w ostatnim terminie, na zimową przerwę w nauce mogą liczyć szkoły z pięciu województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego oraz śląskiego.

  Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

  Security Magazine

  Czy ten artykuł był przydatny?

  Newsletter

  Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!