Kiedy poprawka matury 2022?

Czasem, mimo najlepszych chęci, egzamin maturalny nie pójdzie tak, jak powinien. Oficjalny harmonogram matur 2022 przewiduje termin egzaminu poprawkowego. Kiedy poprawka matury 2022? Kto może skorzystać z takiej możliwości? Odpowiadamy!

Kiedy poprawka matury 2022?
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 4 maja 2022

Dla kogo poprawka matury 2022? 

Z możliwości podejścia do matury poprawkowej mają jedynie ci absolwenci, którzy nie zdali tylko jednego egzaminu pisemnego. Dodatkowym warunkiem jest to, by z powodzeniem przystąpili oni do wszystkich egzaminów obowiązkowych. Żaden z nich nie może zostać unieważniony np. z powodu ściągania, czy innej formy niesamodzielnego wykonania poleceń. Ważne jest, by tacy maturzyści przystąpili także do egzaminu z minimum jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym.

Kiedy poprawkowy egzamin maturalny 2022?

Zgodnie z harmonogramem egzaminów maturalnych opublikowanym przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w tym roku matury poprawkowe zaplanowano na wtorek, 23 sierpnia 2022 roku. Egzamin rozpocznie się o godzinie 9:00 – w tym samym momencie w całym kraju.

Historia i teraźniejszość – są konkrety ws. nowego przedmiotu szkolnegoHistoria i teraźniejszość – są konkrety ws. nowego przedmiotu szkolnegoMartyna Kowalska

Co zrobić jeśli nie zdałem matury z kilku przedmiotów?

Maturzyści, którym powinęła się noga na więcej niż na jednym przedmiocie obowiązkowym, lub których egzamin został z jakiegoś powodu unieważniony będą mogli podejść do matury ponownie dopiero w maju 2023 roku. To samo dotyczy tych absolwentów, którzy mimo zdanej matury, chcieliby poprawić jej wynik, by dostać się na lepsze studia. W każdym przypadku do matury można podejść w ciągu kolejnych pięciu lat tj. 2023, 2024, 2025, 2026 oraz 2027 roku. 

Jak zapisać się na poprawkę matury 2022?

Osoba, która spełniła wyżej opisane wymogi przystąpienia do matury poprawkowej, ma siedem dni od ogłoszenia wyników matury na złożenie pisemnego oświadczenia o chęci skorzystania z takiej możliwości. Należy je złożyć do przewodniczącego zespołu egzaminacyjnego, zazwyczaj dyrektora szkoły do 12 lipca 2022 roku. 

Gdzie matura poprawkowa 2022?

Praktycznie w każdym przypadku egzamin poprawkowy zdaje się w szkole, w której podchodziło się do matury w pierwszym terminie. 

Wyjątkiem są bardzo rzadkie sytuacje, w których np. doszło do likwidacji placówki, lub znalazła się ona np. na terenie występowania klęski żywiołowej. Istnieje możliwość zmiany lokalizacji takiego egzaminu ze względu na uzasadniony wniosek maturzysty np. związany ze stanem zdrowia. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!