fb

Kompletnie pijana kobieta przewoziła… piątkę dzieci!

Prawie dwa promile alkoholu w organizmie miała 32-letnia kobieta spod Ostrowca Świętokrzyskiego, która przewoziła seatem pięcioro dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Oprócz nich, w samochodzie znajdował się również pijany, dorosły pasażer. Nieodpowiedzialna kierująca stanie przed sądem.

Kompletnie pijana kobieta przewoziła… piątkę dzieci!
  • Michał Górecki
  • /
  • 3 listopada 2021

Zbyt duża liczba pasażerów

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia, z którego wynikało, że w jadącym w stronę Ćmielowa (Świętokrzyskie) seacie może znajdować się zbyt duża liczba pasażerów. Policjanci zatrzymali pojazd, w którym łącznie podróżowało siedem osób. Dwoje dorosłych w wieku 32 i 47 lat oraz piątka dzieci w wieku od 4 do 12 lat. 

Przewóz dzieci przez nietrzeźwą kierującą

Policjanci szybko przekonali się, że na tym liczba przewinień się nie skończy. W trakcie kontroli policjanci natychmiast wyczuli woń alkoholu od kierującej. Po przebadaniu 32-letniej kobiety z gminy Bodzechów (powiat ostrowiecki), okazało się, że jest kompletnie pijana. Wskaźnik alkomatu zatrzymał się bowiem na prawie dwóch promilach. Kobieta nie mogła liczyć na zmienika, bowiem jedyny pełnoletni pasażer podróżujący z nią autem również był nietrzeźwy.

Piątka dzieci, która ledwo mieściła ma tylnej kanapie auta, była przewożona bez wymaganych prawem fotelików ochronnych – relacjonują świętokrzyscy policjanci. Trudno wyobrazić sobie skutki ewentualnego wypadku w takich okolicznościach. Wiadomo, że kierująca jest matką wszystkich przewożonych dzieci. Przewożąc je w takich warunkach, naraziła małych pasażerów na poważne niebezpieczeństwo. 

Inspekcja Transportu Drogowego przeprowadza kontrole dronamiInspekcja Transportu Drogowego przeprowadza kontrole dronamiMikołaj Frączak

Kara za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia

Nie trudno się domyślać, że 32-letnia kierująca stanie przed sądem nie tylko w związku z jazdą po pijanemu, za co prawo przewiduje karę dwóch lat pozbawienia wolności. 

Sąd może bowiem uznać, że poprzez swój czyn, kobieta naraziła swoje dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia. W takim przypadku wymierzona kara więzienia może sięgnąć nawet pięciu lat za kratami. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Kiedy 14. emerytura 2022?
Emerytura

Kiedy 14. emerytura 2022?

14. emerytura 2022 nie zostanie wypłacona jak rok temu w listopadzie, a w sierpniu – zapowiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Według szacunków resortu, w tym roku na...

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!