Kompletnie pijana kobieta przewoziła… piątkę dzieci!

Prawie dwa promile alkoholu w organizmie miała 32-letnia kobieta spod Ostrowca Świętokrzyskiego, która przewoziła seatem pięcioro dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Oprócz nich, w samochodzie znajdował się również pijany, dorosły pasażer. Nieodpowiedzialna kierująca stanie przed sądem.

Kompletnie pijana kobieta przewoziła… piątkę dzieci!
  • Michał Górecki
  • /
  • 3 listopada 2021

Zbyt duża liczba pasażerów

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia, z którego wynikało, że w jadącym w stronę Ćmielowa (Świętokrzyskie) seacie może znajdować się zbyt duża liczba pasażerów. Policjanci zatrzymali pojazd, w którym łącznie podróżowało siedem osób. Dwoje dorosłych w wieku 32 i 47 lat oraz piątka dzieci w wieku od 4 do 12 lat. 

Przewóz dzieci przez nietrzeźwą kierującą

Policjanci szybko przekonali się, że na tym liczba przewinień się nie skończy. W trakcie kontroli policjanci natychmiast wyczuli woń alkoholu od kierującej. Po przebadaniu 32-letniej kobiety z gminy Bodzechów (powiat ostrowiecki), okazało się, że jest kompletnie pijana. Wskaźnik alkomatu zatrzymał się bowiem na prawie dwóch promilach. Kobieta nie mogła liczyć na zmienika, bowiem jedyny pełnoletni pasażer podróżujący z nią autem również był nietrzeźwy.

Piątka dzieci, która ledwo mieściła ma tylnej kanapie auta, była przewożona bez wymaganych prawem fotelików ochronnych – relacjonują świętokrzyscy policjanci. Trudno wyobrazić sobie skutki ewentualnego wypadku w takich okolicznościach. Wiadomo, że kierująca jest matką wszystkich przewożonych dzieci. Przewożąc je w takich warunkach, naraziła małych pasażerów na poważne niebezpieczeństwo. 

Inspekcja Transportu Drogowego przeprowadza kontrole dronamiInspekcja Transportu Drogowego przeprowadza kontrole dronamiMikołaj Frączak

Kara za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia

Nie trudno się domyślać, że 32-letnia kierująca stanie przed sądem nie tylko w związku z jazdą po pijanemu, za co prawo przewiduje karę dwóch lat pozbawienia wolności. 

Sąd może bowiem uznać, że poprzez swój czyn, kobieta naraziła swoje dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia. W takim przypadku wymierzona kara więzienia może sięgnąć nawet pięciu lat za kratami. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!