Każdy może bezpłatnie sprawdzić światła w swoim samochodzie

W sobotę, 6 listopada 2021 każdy kierowca będzie mógł sprawdzić bezpłatnie stan i ustawienie świateł w swoim samochodzie. Wszystko w ramach ogólnopolskiej akcji „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo” organizowanej w 1.300 stacjach diagnostycznych. 

Każdy może bezpłatnie sprawdzić światła w swoim samochodzie
  • Michał Górecki
  • /
  • 5 listopada 2021

Światła a bezpieczeństwo ruchu drogowego

Dzień staje się coraz krótszy. Za nami zmiana czasu na zimowy. To wszystko sprawia, że częściej, niż jeszcze miesiąc temu, podróżujemy po zmroku. Dodatkowo w naszej strefie klimatycznej częściej zdarzają się pochmurne deszczowe dni, a wieczorami i o świcie, mogą pojawić się gęste mgły znacząco ograniczające widoczność. 

W takiej sytuacji nie warto ryzykować. Każdy kierowca przygotowując się do sezonu jesienno-zimowego powinien dokładnie sprawdzić stan oświetlenia swojego pojazdu oraz jego prawidłowe ustawienie. 

Jak przygotować samochód do zimy?Jak przygotować samochód do zimy?Mikołaj Frączak

Nieprawidłowo ustawione światła

Nieprawidłowo ustawione światła mijania lub drogowe, często mogą być przyczyną nieszczęścia na drogach. Nie tylko źle oświetlają jezdnię i otoczenie, ale również mogą oślepiać innych uczestników ruchu. Dlatego ważne jest to, by regularnie sprawdzać ustawienie świateł, szczególnie jeśli w ostatnim czasie np. wymienialiśmy np. żarówkę lub odebraliśmy samochód z naprawy po kolizji lub wypadku. 

Bezpłatne sprawdzenie świateł w pojazdach

W ramach ogólnopolskiej kampanii „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” w sobotę, 6 listopada, każdy kierowca będzie mógł bezpłatnie sprawdzić stan swoich świateł oraz ich prawidłowe ustawienie. Pełna lista stacji z podziałem na województwa jest do ściągnięcia w pliku pdf ze strony internetowej Komendy Głównej Policji. Znajduje się na niej prawie 1.300 adresów, w których będzie realizowany darmowy przegląd oświetlenia. 

Stacje diagnostyczne biorące udział w akcji będą również oznaczone w popularnej aplikacji nawigacyjnej Yanosik. 

Kampania „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”

Kampania „Twoje Światła – Nasze bezpieczeństwo” została zainicjowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji oraz Instytut Transportu Samochodowego. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!