Korekta rozkładu jazdy kolei - 13 marca 2022

W niedzielę, 13 marca 2022 roku, zgodnie z kolejowym harmonogramem wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy kolei. Osoby, które regularnie podróżują pociągami, powinny sprawdzić, czy nie zmieniają się godziny połączeń, z których często korzystają.

Korekta rozkładu jazdy kolei - 13 marca 2022
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 9 marca 2022

Wiosenna korekta rozkładu jazdy

Wprowadzona 13 marca 2022 roku korekta rozkładu jazdy polskich kolei ma obowiązywać do 11 czerwca br. Według zapewnień przewoźników oraz PKP PLK S.A. połączenia zostały opracowane w taki sposób, aby najbardziej efektywnie wykorzystać możliwości linii kolejowych. Zachowane zostaną przy tym warunki wykonawców do kontynuacji licznych prac modernizacyjnych. 

Bezpłatne przejazdy pociągami dla Ukraińców. Coraz więcej przewoźnikówBezpłatne przejazdy pociągami dla Ukraińców. Coraz więcej przewoźnikówMichał Górecki

Korekta rozkładu – sporo zmian w Małopolsce

Zgodnie z komunikatem resortu infrastruktury, mieszkańcy miasta Skawina (Małopolskie) uzyskają nowe możliwości podróży. Na przystankach Skawina Zachodnia oraz Podbory Skawiński będą zatrzymywały się pociągi Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. Według nowego rozkładu czas przejazdu z samej Skawiny do centrum Krakowa zajmie około 25 minut.

Koleje wprowadzają także nowe bezpośrednie połączenie Kraków-Olkusz poprowadzone już po zmodernizowanej trasie łączącej stolicę Małopolski z Katowicami przez Jaworzno-Szczakową. 

Warka z nowym przystankiem

Również od niedzieli, 13 marca na trasie Warszawa-Radom pojawi się nowy przystanek „Warka Miasto”. W ocenie kolejarzy, ułatwi to wielu osobom dojazdy do pracy oraz szkoły. Łącznie odjeżdżać będą z niego aż 22 pary pociągów na dobę. 

Co nowego na Warszawie Zachodniej?

Stacja Warszawa Zachodnia wzbogaciła się właśnie o nowy peron. Obok już działających peronów 6 oraz 7 pojawi się również oznaczony numerem 8. Podobnie jak na przebudowanych już peronach, dostęp do pociągów będzie pod nowym szerokim zadaszeniem. Ustawiono dwie osłonięte poczekalnie. Zamontowano oświetlenie, ławki, oznakowanie, tablice informacyjne i gabloty z rozkładem jazdy”– informuje MI.

Nowe kolejowe inwestycje

W najbliższym czasie ruszy także modernizacja linii na Warmii i Mazurach oraz w województwie śląskim, wielkopolskim oraz mazowieckim. Wszędzie tam, gdzie zaczną się prace, mogą pojawić się pewne niedogodności, zmiany tras oraz czasów przejazdu. Dlatego warto zapoznać się korektą rozkładu. 

Rozkład jazdy PKP 2022

Aktualne rozkłady jazdy można na bieżąco sprawdzić w internecie na stronach  portalpasazera.plportalpasazera.pl oraz w aplikacjach mobilnych Portal Pasażera i Rozkład-PKP, a także na tablicach zlokalizowanych na stacjach i przystankach kolejowych.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Ruszyły konsultacje ustawy 800+
500 plus

Ruszyły konsultacje ustawy 800+

- Chcemy, aby od 1 stycznia 2024 r. co miesiąc każde dziecko do 18. roku życia dostało 800 zł, zamiast dotychczasowych 500 zł – powiedział premier Mateusz Morawiecki, który początkiem czerwca...

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!