Koronawirus i wakacje za granicą. Gdzie będzie można pojechać? [KONKRETNE DANE]

Gdzie będzie można pojechać w tym roku na wakacje?

Koronawirus i wakacje za granicą. Gdzie będzie można pojechać? [KONKRETNE DANE]
  • Anna Malinowska
  • /
  • 21 maja 2020

Kolejne kraje otwierają się na turystów. W wielu z nich zachowane będą jednak restrykcje. Czy będziemy mogli pojechać np. do Włoch lub Grecji?

Wprawdzie politycy zachęcają do spędzenia urlopu w Polsce, to pewnie część osób będzie chciało odpocząć za granicą. Sprawdziliśmy, gdzie można będzie pojechać?

Wakacje we Włoszech

Włochy mają otworzyć swoje granice od 3 czerwca dla wszystkich krajów strefy Schengen, a także Wielkiej Brytanii, Andory, Monako, San Marino. Przy wjeździe do Włoch nie trzeba będzie przechodzić kwarantanny. W restauracjach czy sklepach będzie trzeba zachowywać dystans.

Wakacje w Hiszpanii

Hiszpania pozwala turystom na przyjazd, ale każdy będzie musiał poddać się 14-dniowej kwarantanną. Ograniczenie restrykcji ma być wprowadzone dopiero na początku lipca.

Będzie można odpoczywać na plażach Costa Brava, ale będzie ona podzielona na sektory. Turysta będzie musiał mieć specjalną aplikację z kodem rezerwacji sektora na plaży.

Wakacje w Chorwacji

Już pod koniec maja do Chorwacji będą mogli wjeżdżać turyści ze Słowenii. Wciąż są negocjowane warunki przyjazdów dla Czechów, Słowaków i Węgrów. W tym momencie działa już sporo hoteli i kwater prywatnych.

Kiedy można będzie pojechać do Grecji?

Grecja planuje przyjąć pierwszych turystów z zagranicy 1 lipca. Mają być utworzone tzw. korytarze turystyczne, z krajami, które mają mało zarażonych. Sporą szansę na urlop w Grecji mają więc turyści z naszego regionu.

Wakacje w Portugalii czy Bułgarii

Portugalia wciąż ma zamknięte granice. Ma to trwać do 15 czerwca. Po otwarciu granic, będą obowiązywać restrykcje na plażach. W przypadku Bułgarii od 1 czerwca nie będzie trzeba przebywać na 14-dniowej kwarantannie, o ile będziemy podróżować między Bułgarią, Grecją, a Serbią.

Od 1 czerwca restauracje mają działać bez ograniczeń.

Wakacje na Cyprze i w Turcji

Cypr od 9 czerwca będzie miał przywrócony pełny ruch lotniczy, w Turcji będzie system certyfikacji obiektów i usług turystycznych.

Otwarcie polskich granic

Większość państw europejskich chce otworzyć granice od 15 czerwca, jednak ostateczna decyzja zapadnie w zależności od tego jaki będzie przebieg epidemii.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Tagi: porady

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!