Który urząd skarbowy jest najbardziej przyjazny? Przedsiębiorcy zdecydowali

Już po raz dziewiętnasty polscy przedsiębiorcy wybrali urzędy skarbowe, które cechują się przyjaznym podejściem do podatników. Ankietowani brali udział w internetowym głosowaniu i wyróżnili w ten sposób 60 „skarbówek”. 

Który urząd skarbowy jest najbardziej przyjazny? Przedsiębiorcy zdecydowali
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 21 kwietnia 2022

Przyjazny urząd skarbowy

Konkurs „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy" organizowany jest przez zrzeszający właścicieli firm Business Centre Club we współpracy z Ministerstwem Finansów. Podsumowaniem ankiety była uroczysta gala.

Konkurs ma za zadanie promowanie wysokich standardów obsługi klienta, a także „tworzenie między administracją skarbową, a przedsiębiorcami relacji opartych na wzajemnej życzliwości oraz profesjonalizmie”.

Wyróżnione urzędy skarbowe

Dzięki elektronicznej ankiecie wyróżniono 60 urzędów, które odtąd mogą pochwalić się oficjalnie nadanym tytułem „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy". Tytuł ten nadany jest na rok, aż do rozstrzygnięcia kolejnej już, 20 jubileuszowej edycji w 2023 roku.

Urząd Skarbowy sprawdza… satysfakcję klientówUrząd Skarbowy sprawdza… satysfakcję klientówMikołaj Frączak


Najlepsza skarbówka w Polsce

Wśród wyróżnionych tradycyjnie już znalazł się Pierwszy Urząd Skarbowy w Białymstoku, który plasował się w czołówce w każdej dotychczasowej edycji. Najwięcej urzędów skarbowych, które znalazły się w tym gronie działa w województwie śląskim. „Zmieniając administrację skarbową w centrum stawiamy podatników, w tym również przedsiębiorców. Chcemy, aby każdy z nich miał poczucie, że Krajowa Administracja Skarbowa go wspiera”-powiedziała zastępca szefa KAS Anna Chałupa. 

Podejście urzędów skarbowych do przedsiębiorców

Jak się okazuje, między przedsiębiorcami a urzędnikami skarbówek udaje nawiązać się pozytywne relacje. To ważne, bo mogłoby się wydawać, że relacje między biznesem a fiskusem nie zawsze są wzorowe. Zupełnie inne podejście prezentują nagrodzone instytucje. „Dziękuję wszystkim przedsiębiorcom za oddane głosy, które potwierdziły, że nasze wsparcie, zrozumienie i profesjonalizm spełniają ich oczekiwania. Zadowolenie klientów jest dla nas szczególną motywacją” -powiedziała naczelnik Urzędu Skarbowego Warszawa-Mokotów Iwona Sadrzak.

Pełną listę wyróżnionych urzędów skarbowych z podziałem na województwa można znaleźć na specjalnej liście rankingowej, opublikowanej w załączniku znajdującym się na dole tego komunikatu w zakładce „Materiały”. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!