Majówka 2021 – co wolno, a czego nie wolno?
Rząd przedłużył większość trwających obostrzeń do 25 kwietnia. Pewien wyjątek zrobił w przypadku hoteli, w przypadku których przedstawił dłuższy termin ograniczeń. Mają być zamknięte co najmniej do 3 maja. Chodziło o to by już teraz, w obliczu wciąż poważnej sytuacji epidemicznej postawić sprawę jasno. Co wolno, a czego nie wolno podczas majówki 2021?
- Mikołaj Frączak
- /
- 16 kwietnia 2021
Majówka 2021 – jakie możliwości wypoczynku?
To już kolejna majówka, która odbędzie się w cieniu pandemii koronawirusa. Tradycyjny długi weekend Polaków, kojarzący się z krótkimi wypadami za miasto, wycieczkami oraz grillem, najpewniej ograniczy się wyłącznie do ostatniej z wymienionych możliwości.
„Obiekty noclegowe pozostają zamknięte do 3 maja włącznie. Wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach niektórych podróży służbowych – np. medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy. Dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu” — czytamy w komunikacie rządu z 14 kwietnia.
Nowe dowody osobiste od 2 sierpnia. Wraca podpis, dojdą odciski palcówMartyna Kowalska
Trudna sytuacja właścicieli pensjonatów i hoteli
W ostatnich tygodniach mało kto wierzył, że tegoroczna majówka będzie szansą na podratowanie sytuacji finansowej dość mocno poturbowanych górskich kwater oraz innych obiektów turystycznych, które miniony sezon zimowy musiały spisać na straty.
Ostatnia decyzja rządu jest jedynie potwierdzeniem obaw i przypuszczeń setek przedsiębiorców. Potężna trzecia fala zachorowań oraz dramatycznie wysoka liczba zgonów z powodu COVID-19, jaka przetacza się przez Polską, nie pozostawiała żadnych wątpliwości – majówki (a przynajmniej takiej, jaką wielu z nas zna) nie będzie. Wraz z właścicielami miejsc noclegowych cierpi także gastronomia, lokalny handel i wiele innych podmiotów, które dotąd żyły z turystów, a majówkę traktowały, jako świetną okazję do zysku.
Noga z gazu na S8. Odcinkowe pomiary prędkości w Warszawie i Markach Michał Górecki
Sport na świeżym powietrzu
Majówkę można będzie jednak spędzić na sportowo, przynajmniej w przypadku dzieci i młodzieży. Od 19 kwietnia młodzi sportowcy mogą uczestniczyć we współzawodnictwie sportowym prowadzonym pod banderą właściwego związku sportowego. Rząd zapalił także zielone światło dla uprawiania sportu na obiektach, jednak wyłącznie na świeżym powietrzu, przy zachowaniu limitu do 25 osób. Możliwy będzie zatem majówkowy mecz piłki nożnej juniorów, jednak amatorskie zawody w judo czy szermierce w zamkniętych halach sportowych, wciąż będą objęte lockdownem.
Rywalizacja sportowa na halach czy krytych boiskach będzie możliwa wyłącznie dla zawodowców i bez udziału publiczności. W dalszym ciągu zamknięte będą wszelkiego rodzaju siłownie, kluby fitness, baseny, solaria czy sauny.
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z
informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci
się
artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej
masz
szybkie linki do udostępnień.