Mapa szczepień w Polsce – gdzie się zaszczepić?

Prawie 6 tys. punktów w całym kraju znalazło się na opublikowanej na rządowych stronach interaktywnej mapie szczepień. Obecnie to jedyne, kompleksowe miejsce, gdzie można znaleźć lokalizację najbliższego punktu uczestniczącego w Narodowym Programie Szczepień przeciwko COVID-19

Mapa szczepień w Polsce – gdzie się zaszczepić?
  • Michał Górecki
  • /
  • 5 stycznia 2021

Jak znaleźć punkt szczepień?

Na stronach rządowych od wtorku, 5.01.2021 dostępna jest mapa punktów szczepień. Niezbędne informacje znaleźć można na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien.

Wystarczy kliknąć na konturową, administracyjną mapę Polski na wybrane województwo, by uzyskać dostęp do pełnej listy punktów szczepień przeciwko COVID-19. W kolejnym kroku można skorzystać ze szczegółowego wyszukiwania bądź opcji filtrowania, ograniczając przeglądanie bazy do jednego miasta lub powiatu.

Kto obecnie może się zaszczepić

W chwili publikacji mapy na rządowym portalu trwają szczepienia osób z tzw. grupy „0”, która zgodnie z Narodowym Programem Szczepień obejmuje m.in. personel medyczny oraz niemedyczny w szpitalach, pracowników domów pomocy społecznej oraz miejskich ośrodków pomocy społecznej. W priorytetowej grupie znaleźli się także pracownicy aptek, hurtowni farmaceutycznych oraz studenci medycyny. Potem przyjdzie czas na kolejne grupy i etapy.

Rząd z nową decyzją w sprawie zajęć stacjonarnych w podstawówkach.Rząd z nową decyzją w sprawie zajęć stacjonarnych w podstawówkach. Jan Wróblewski

Czy mapa punktów szczepień jest ostateczna?

Nie. Zgodnie z zapowiedziami rządu, mapa będzie na bieżąco uzupełniane o kolejne punkty szczepień przystępująca do programu. Obecnie znajduje się na niej blisko 6 tysięcy punktów. Ambicją rządu jest to, aby takie punkty działały w każdej gminie w Polsce. Jak wynika z przedstawionego wykazu, taki stan mimo gęstej sieci nie został jeszcze osiągnięty. Przykładem może być gmina Radków w województwie świętokrzyskim, której próżno szukać w aktualnym rządowym wykazie.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!