Masz problemy przez COVID? Możesz przekazać zaliczkę PIT później

Więcej czasu na przekazanie do skarbówki pobranych od pracowników zaliczek i zryczałtowanego podatku będą mieli przedstawiciele branż najbardziej dotkniętych obostrzeniami. Według wyliczeń fiskusa poprawi to płynność wielu firm, do których dyspozycji pozostanie łącznie 278 mln złotych.  

Masz problemy przez COVID? Możesz przekazać zaliczkę PIT później
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 20 listopada 2020

Kto może przekazać zaliczkę PIT później

Rozporządzenie w tej sprawie podpisał właśnie minister Finansów Tadeusz Kościński. Zgodnie z nowymi przepisami z ułatwień mają skorzystać branże związane z gastronomią, rozrywką, kondycją i zdrowiem fizycznym oraz sprzedaży detalicznej.

Szczególnie cenna pomoc

W opinii ministra finansów - Pozostawienie podatku do dyspozycji przedsiębiorcy powinno złagodzić niekorzystną sytuację związaną z obowiązującymi ograniczeniami dla tych branż i przyczynić się do poprawy płynności finansowej firm” — powiedział Tadeusz Kościński.

Czy muszę mieć zgodę na założenie paneli fotowoltaicznych?Czy muszę mieć zgodę na założenie paneli fotowoltaicznych? Martyna Kowalska

Wsparcie może być szczególnie cenne dla niewielkich firm, zatrudniających po kilku pracowników. Wielu przedsiębiorców w związku z obostrzeniami było zmuszonych zawiesić lub czasowo zamknąć swoją działalność. Nie brakuje podmiotów, które trwale zniknęły z gospodarczej mapy kraju lub przeprowadziły drastyczne redukcje zatrudnienia. Jednym z głównych powodów kłopotów, wymienianych przez przedsiębiorców są problemy z płynnością finansową w związku z nagłym przerwaniem możliwości zarabiania pieniędzy.

Pomoc MF dla firm

Zgodnie z rozporządzeniem wchodzącym właśnie w życie z dniem podpisania, przesunięcie terminu przekazania obejmuje podatek, który został pobrany przez płatnika za październik, listopad i grudzień 2020 roku.

W przypadku podatku pobranego za październik, termin został przedłużony do 20 maja 2021 roku. Analogicznie wygląda sytuacja w przypadku kolejnych miesięcy. W przypadku należności za listopad wpłata zostałą przedłużona do 20 czerwca 2021 r., natomiast grudniowe należności muszą być uregulowane do 20 lipca przyszłego roku. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!