Materiały wybuchowe w obiekcie handlowym. Policja znalazła łącznie ich aż 10 ton

CBŚP przeszukalo siedziby dwóch firm zajmujących się sprzedażą wyrobów pirotechnicznych. Okazało się, że materiały wybuchowe magazynowane były w sposób niezgodny z koncesją. Policja przejęła łącznie 10 ton materiałów niebezpiecznych dla życia i zdrowia. Część z nich znajdowała się w obiekcie handlowym w Słubicach.

Materiały wybuchowe w obiekcie handlowym. Policja znalazła łącznie ich aż 10 ton
  • Monika Świetlińska
  • /

Niebezpieczne materiały wybuchowe

W kolejnych magazynach na terenie powiatu krośnieńskiego policja znalazła znaczne ilości materiałów wybuchowych magazynowane przez spółkę, która nie posiadała koncesji na tego rodzaju działalność. Łącznie podczas przeprowadzonych czynności przejęto ponad 10 ton materiałów wybuchowych w postaci wyrobów pirotechnicznych klasy F4.

Darmowe zajęcia na mobilnej strzelnicy laserowej dla dzieci i młodzieżyDarmowe zajęcia na mobilnej strzelnicy laserowej dla dzieci i młodzieżyMikołaj Frączak

Do klasy F4 należą wyroby, które podczas działania charakteryzują się wysokim stopniem zagrożenia życia i zdrowia ludzi oraz mienia i środowiska, a także nieszkodliwym dla zdrowia ludzi poziomem hałasu, określane również jako wyroby pirotechniczne widowiskowe do zastosowań profesjonalnych, przeznaczone do obsługi i użytku wyłącznie przez osoby posiadające wiedzę specjalistyczną.

Areszt

Zatrzymano dwie osoby, które usłyszały prokuratorskie zarzuty i trafiły do aresztu.

- Prokurator Łódzkiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Łodzi przedstawił zatrzymanym zarzuty obrotu materiałami wybuchowymi w postaci wyrobów pirotechnicznych klasy F4 bez koncesji, kwalifikowane z art. 133 ust. 2 ustawy o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym — przekazuje Prokuratura Krajowa.

Czyny te zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.

- Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania prokurator Łódzkiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Łodzi skierował do Sądu wnioski zastosowanie wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd w pełni podzielił argumentację prokuratora i zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy - zaznacza prokuratura.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!

O nas

Rzetelna Grupa

Rzetelna Grupa Sp. z o.o - firma doradztwa biznesowo-prawnego. Jest właścicielem marki dziennikprawny.pl

Wydawca

Rzetelna Grupa Sp. z o.o.
ul. Nowogrodzka 42 lok. 12
00-695 Warszawa
[email protected]
NIP: 524-261-19-51, Regon: 141022624, KRS: 0000284065
Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie
XII Wydział Gospodarczy KRS
Kapitał zakładowy: 50.000 zł
2007 - 2024 © Copyright - Rzetelna Grupa Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.