fb

Matura 2021. Ile osób zdało maturę? Są wyniki

Wszystko już wiadomo. Matura 2021 z oficjalnymi wynikami. Ile osób zdało maturę w 2021 roku? Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki przedstawiły już wstępne dane, na które od ponad miesiąca czekali tegoroczni abiturienci.

Matura 2021. Ile osób zdało maturę? Są wyniki
  • Michał Górecki
  • /
  • 5 lipca 2021

Matura 2021 – informacje z CKE

W poniedziałek 5 lipca 2021, czyli na dwa miesiące po rozpoczęciu tegorocznych matur, Centralna Komisja Egzaminacyjna przedstawiła wstępne informacje o wynikach egzaminu dojrzałości. Przystąpiło do niego 273.419 tegorocznych absolwentów szkół ponadpodstawowych, co stanowi około 88 procent. Do egzaminu przystąpiły także osoby, które ukończyły szkoły ponadpodstawowe/ponadgimnazjalne w latach wcześniejszych. 

Łącznie do egzaminu dojrzałości przystąpiło 167.504 absolwentów liceów ogólnokształcących oraz 105.915 absolwentów techników. 

Ile osób zadało maturę 2021

Maturę w 2021 roku zdało łącznie 203.593 osób, co stanowi 74,5 procent zdających. Lepszą zdawalnością tradycyjnie mogą pochwalić się licea ogólnokształcące, gdzie z pozytywnego wyniku może się już cieszyć 81% zdających. Nieco niższy odsetek zdanych egzaminów dotyczy techników, gdzie na świadectwo dojrzałości może spokojnie już czekać 64% zdających. 

Kiedy poprawka matury 2021?Kiedy poprawka matury 2021?Mikołaj Frączak


Ile osób ma prawo do poprawki z matury?

Zgodnie z przepisami, osoby, którym powinęła się noga tylko na jednym egzaminie, mają prawo przystąpić do egzaminu poprawkowego już 24 sierpnia 2021 roku. Łącznie takich osób w całym kraju jest 48.366, co stanowi 17,7% wszystkich zdających. W przypadku liceów drugie podejście dotyczyć będzie 22.037 zdających (13,2%), natomiast wśród absolwentów techników, z poprawki może skorzystać 26.329 osób, czyli 24,9% zdających.

Ile osób nie zdało matury z więcej niż jednego przedmiotu?

Jest też całkiem spora grupa osób, która będzie mogła ponownie podejść do matury dopiero za rok. Brak pozytywnego wyniku egzaminu z więcej niż jednego przedmiotu, przekreśla możliwość udziału w sierpniowych poprawkach. W takiej sytuacji znalazło się łącznie 21.460 osób, czyli 7,8% tegorocznych maturzystów. 

W przypadku liceów ogólnokształcących mówimy o 9.731 osobach (5,8%). Wyższy odsetek dotyczy techników 11.729 (11,1%). 

Pełne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, uwzględniające również wyniki zdających w terminie dodatkowym (w czerwcu) oraz w terminie poprawkowym (w sierpniu), będą udostępnione 10 września 2021 r.” - poinformowało ministerstwo edukacji i nauki. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Firmy mają więcej czasu na rozliczenie CIT
podatki

Firmy mają więcej czasu na rozliczenie CIT

Resort finansów przypomina, ze termin na rozliczenie rocznego podatku CIT za 2021 rok został przedłużony. Aktualnie, ten obowiązek upływa dopiero 30 czerwca 2022 roku – czytamy w komunikacie MF....
Jak zorganizować dobre szkolenie online?
firma

Jak zorganizować dobre szkolenie online?

Szkolenia online, nie ważne czy te całodniowe, czy też w postaci krótszych webinarów czy e-szkoleń, podbiły świat edukacji profesjonalnej. Ich organizacja i zapewnienie wysokiej efektywności wciąż...

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!