Ministerstwo Rolnictwa zaprasza rolników do... Las Vegas

Ministerstwo Rolnictwa informuje o możliwości przekazania produktów do ekspozycji lub użycia ich w Pawilonie Unii Europejskiej podczas targów Winter Fancy Food Show 2023, które planowane są w dniach 15-17 stycznia 2023 r. w Las Vegas w USA. Jak trafić ze swoją ofertą to najbardziej kolorowego miasta Stanów Zjednoczonych? 

Ministerstwo Rolnictwa zaprasza rolników do... Las Vegas
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 17 listopada 2022

Produkty rolne w Las Vegas

Organizacją Pawilonu Unii Europejskiej podczas międzynarodowych targów żywności w Las Vegas zajmuje się Komisja Europejska. Za pośrednictwem polskiego Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformowano o możliwości przekazania swoich produktów do ekspozycji a także użycia i ch w pawilonie. Zarówno produkty rolno-spożywcze, jak również napoje z etykietą „Made in EU” będą promowane zarówno w ramach ekspozycji, jak również degustacji, pokazów kulinarnych, prezentacji itp. 

 

Promocja europejskich produktów w Stanach Zjednoczonych

Jak wyjaśnia Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi „ideą jest podnoszenie świadomości nabywców ze Stanów Zjednoczonych na temat kluczowych zalet europejskich produktów spożywczych i napojów, w tym ich bezpieczeństwa, jakości, autentyczności i zrównoważonego rozwoju” – napisano w komunikacie. 

Komisja Europejska podczas obecności na targach w Las Vegas chce dążyć do budowania pozytywnej wiedzy o produktach rolnych z terenu Wspólnoty. Krótko mówiąc, UE chce, by Stany Zjednoczone zwiększyły ich import i konsumpcję. Każda forma zachęty jest w tym wypadku wskazana, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, jak potężnym rynkiem zbytu są USA. 

Czym jest paszportyzacja żywności?Czym jest paszportyzacja żywności?Mikołaj Frączak

Jak zgłosić swoje produkty do Las Vegas? 

Chętni producenci rolno-spożywczy mogą przesyłać zgłoszenia do 25 listopada 2022 r. za pośrednictwem ankiety znajdującej się na stronie internetowej Komisji Europejskiej https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/WFFS_Las_Vegas_2023.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!