Ministerstwo uruchamia aplikację dla poszukujących pracy

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej uruchomiło aplikację dla osób poszukujących, lub planujących zmienić miejsce zatrudnienia. Mobilna aplikacja zawiera dane z kilku baz państwowych instytucji.

Ministerstwo uruchamia aplikację dla poszukujących pracy
 • Anna Malinowska
 • /
 • 7 października 2021

Aplikacja ePraca

Resort przekonuje, że państwowa aplikacja to dobre źródło informacji o tysiącach ofert z całego kraju. 7 października 2021 roku, w bazie znajdowało się 29.344 oferty. Według aplikacji, do obsadzenia jest obecnie 79.099 etatów. Gorzej wygląda na razie liczba osób, które pobrały mobilne narzędzie. Według danych z tego samego dnia, licznik na Google Play wskazywał „100+”. Trzeba jednak pamiętać, że to dopiero początek obecności aplikacji w wirtualnej przestrzeni. 

Oprócz ofert pracy, aplikacja zawiera także aktualne dane na temat targów i giełd pracy oraz innych wydarzeń, które są organizowane przez Wojewódzkie i Powiatowe Urzędy Pracy.

Na czym polega praca na dwa etatyNa czym polega praca na dwa etatyMartyna Kowalska

Skąd oferty w aplikacji ePraca?

Aplikacja pozwala na korzystanie z informacji z Centralnej Bazy Ofert Pracy. Ogłoszenia o zatrudnieniu pochodzą nie tylko z Powiatowych i Wojewódzkich Urzędów Pracy, ale także z Ochotniczych Hufców Pracy. 

Zalety aplikacji ePraca 

Oprócz ogłoszeń, ministerstwo zapewnia w aplikacji szereg aktualnych informacji na temat giełd pracy, szkoleń, a także grupowych porad zawodowych. Wśród ciekawych, technologicznych rozwiązań znalazły się m.in. wyskakujące powiadomienia, lokalizator GPS z wyszukiwarką miejsc, możliwość wykonywania natychmiastowych połączeń telefonicznych, wysłanie SMS lub maila. 

Aplikacja zawiera także kalendarz z możliwością zapisywania spotkań lub zaplanowanych wydarzeń, w których chce wziąć udział użytkownik. Wygodnym rozwiązaniem jest także narzędzie subskrypcji oraz możliwość publikacji ofert i wydarzeń w mediach społecznościowych. Aplikacja pozwala także osobom poszukującym pracy, stworzenie własnej bazy kontaktów, która może usprawnić procedurę rekrutacji i zatrudnienia. 

Dla kogo aplikacja ePraca?

Wiele wskazuje na to, że aplikacja ta może cieszyć się popularnością wśród… osób, które już mają pracę. Według najnowszych informacji opublikowanych przez ministerstwo rodziny i polityki społecznej, stopa bezrobocia rejestrowanego we wrześniu 2021 szacowana jest na… 5,6%. To wynik lepszy niż w sierpniu. Resort informuje, że w ostatnim miesiącu liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy spadła o prawie 25 tys. osób. 

  Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

  Security Magazine

  Czy ten artykuł był przydatny?

  Tagi: Praca

  Newsletter

  Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!