W której TV będzie można oglądać skoki narciarskie? Tego fani się nie spodziewali!

W zbliżającym się sezonie Pucharu Świata w skokach narciarskich, publiczna telewizja pokaże jedynie… 2 konkursy – z Wisły i Zakopanego. Pozostałe, fani najpopularniejszej zimowej dyscypliny w Polsce będą mogli zobaczyć zupełnie gdzie indziej. I tu niespodzianka…

W której TV będzie można oglądać skoki narciarskie? Tego fani się nie spodziewali!
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 7 października 2021

Skoki narciarskie – gdzie oglądać?

Zbliżający się sezon zimowy nie będzie taki jak zawsze. Skoki narciarskie w dużej części znikają z telewizji publicznej. Pokaże je jednak inny „otwarty” nadawca. Będzie nim należąca do Grupy Discovery telewizja TVN. Skoki będą również transmitowane na kanale Eurosport 1 oraz w internetowym serwisie Player.pl. To historyczna zmiana w naszej ofercie programowej. Ucieszą się z niej widzowie naszego głównego kanału i wszyscy fani skoków w Polsce. Damy z siebie wszystko, by zobaczyli tę kultową dyscyplinę w niespotykanej dotąd odsłonie”– powiedział cytowany w komunikacie TVN Edward Miszczak, dyrektor programowy stacji. 

Bez skoków w TVP? Co na to prawo?

Ustawa o radiofonii i telewizji określa, że najważniejsze imprezy sportowe, a do takich należą konkursy Pucharu Świata FIS w skokach narciarskich muszą być transmitowane w otwartym, darmowym kanale. 

Nie jest jednak nigdzie powiedziane, że musi być to publiczny nadawca. Jak przypominają Wirtualne Media W ostatnich sezonach można je było oglądać w otwartych kanałach Telewizji Polskiej, na mocy sublicencji od Discovery. Umowa obowiązywała od sezonu 2016/17”. 

Discovery zdecydowało?

Skoro Discovery zapowiada, że otwartym kanałem, w którym transmitowane będą zawody jest TVN, to naturalnie swoich praw nie zamierza odsprzedać. Publiczny nadawca będzie musiał się zadowolić jedynie transmisjami z konkursów przeprowadzanych w Polsce, a konkretnie w Wiśle oraz Zakopanem. Tylko tych konkursów nie pokaże telewizja z Wiertniczej. 

Skoki narciarskie 2021/2022 w telewizji

Przypomnijmy, konkusy Pucharu Świata w skokach narciarskich, przyciągają przed telewizory wielomilionową publiczność. Popularyzacji tej dyscypliny przyczyniły się najpierw sukcesy Adama Małysza (od 2000 roku), a później także innych skoczków Kamila Stocha, Piotra Żyły, czy Dawida Kubackiego.

43. sezon (2021/2022) Pucharu Świata mężczyzn w skokach narciarskich rusza 20 listopada 2021 roku. Pierwszy konkurs odbędzie się w Niżnym Tagile w Rosji. Jego zakończenie zaplanowano na 27 marca 2022 w Planicy na Słowenii. Łącznie odbędzie się 35 konkursów. Najwięcej bo 28 będzie indywidualnych. Ponadto zaplanowano 5 rywalizacji drużynowych oraz 2 drużyn mieszanych. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!