Mocny ekologiczny akcent Kia Motors - Kia e-Niro

Spokojny i zrelaksowany starszy Pan opuszcza plan zdjęciowy za kierownicą elektrycznego crossovera ku zdziwieniu współpracowników. To fragment  spotu reklamowego, ten Pan to słynny amerykański aktor Robert de Niro, który prezentował nowy model Kia e-Niro. Reklamę ogląda się przyjemnie. Podobnie jest z jazdą, przejechałem nią ostatnio prawie 1500 km i to potwierdzam.

Mocny ekologiczny akcent Kia Motors - Kia e-Niro
  • Jacek Szczęsny
  • /
  • 5 sierpnia 2020

Samochód debiutuje w tym roku na polskim rynku. To pierwszy elektryczny crossover koreańskiego producenta. Nowoczesna sylwetka, praktyczne wyposażenie, rewelacyjny zasięg, na jednym ładowaniu pokonamy dystans 455 kilometrów i stosunkowo krótki okres ładowania, sprawia, że w tym momencie Kia e-Niro podniosła bardzo wysoko poprzeczkę swoim konkurentom.

Cztery tryby jazdy

Auto możemy prowadzić w czterech trybach jazdy, Eco+ wykorzystujemy w momencie, kiedy chcemy ograniczyć zużycie energii do minimum. Biorąc pod uwagę naszą infrastrukturę dotyczącą obecności stacji ładowania na trasach głównych, a tym bardziej lokalnych to bardzo pożądana funkcja.

Kolejny tryb, tym razem Eco, pozwala nam na jazdę spokojną, osiągając duże odległości, nawet do 455 km na jednym ładowaniu.”Nasze najnowsze samochody elektryczne umożliwiają bez emisyjną jazdę, bezkompromisowe osiągi oraz dalekie podróże na jednym ładowaniu" – twierdzi Pablo Martinez Director Product and Pricing of Kia Motors Europe

Tryb Comfort to codzienne podróżowanie w mieście, Sport zwiększa dynamikę i sprawia, że inni uczestnicy dróg patrzą z na Kia e — Niro z respektem. Auto z mocą 150 kW (204 KM) przyspiesz do 100km/h w 7,8 s. Jak już powszechnie wiadomo energię w samochodzie elektrycznym odzyskujemy przy hamowaniu. Kia e-Niro posiada inteligentny i efektywny, czterostopniowy system odzyskiwania energii.

Smartfon to już prawie integralna część samochodu

Samochód posiada 10,25 calowy ekran dotykowy, zręcznie zaprojektowany, wyposażony w system nawigacji oraz w innowacyjną usługę UVO CONNECT, która zapewnia łatwy dostęp do samochodu oraz informacji. Za pośrednictwem smartfona można przesłać plan podróży do systemu nawigacji, śledzić aktualną pozycję na trasie i sprawdzać na bieżąco dane diagnostyczne dotyczące pojazdu. System umożliwia także korzystanie z usług Kia Live z rozwiązaniami TomTom, które dostarczają informacji np. o radarach, ruchu drogowym czy prognozie pogody wyświetlając je na ekranie. Jak na „elektryka” przystało posiada bardzo wygodny sposób ładowania telefonu w podróży. Wystarczy położyć swój smartfon na indukcyjnej ładowarce. Ponadto dzięki usługom Android Auto™ i Apple CarPlay™ można zarządzać aplikacjami, odtwarzać muzykę i odbierać połączenia w telefonie za pomocą poleceń głosowych.

Spokój, cisza, bezpieczeństwo

Dobrze wyciszone przestrzenne wnętrze tłumi hałas i wibracje. Tapicerka skórzana w czarnym kolorze bardzo dobrze komponuje się z elementami wykończenia o wysokim połysku. Wygodny fotel kierowcy jest elektrycznie regulowany w 8 kierunkach z 2-kierunkową regulacją odcinka lędźwiowego, w trasach niezastąpiona funkcja.

Nowoczesna i niezwykle praktyczna Kia e-Niro to dowód na to, że jazda bez emisyjna może być przyjemna i komfortowa.” — uważa Emilio Herrera Chief Operating Officer, Kia Motors Europe.

Kia e – Niro jest bogato wyposażona w funkcje bezpieczeństwa. Systemy DRIVE WISE ostrzegają o możliwości kolizji, wypadku, radar na przednim zderzaku oraz kamera na przedniej szybie wykrywają potencjalne zagrożenia na drodze, w tym samochody i pieszych. Układ monitorowania „martwego pola”, monitor podglądu obszaru wokół pojazdu, monitorowanie pojazdów w tylnej strefie, asystent świateł drogowych oraz układ dynamicznego doświetlania zakrętów udowadnia, że dbałość o detale dotyczące bezpieczeństwa są dla Kia Motors priorytetowe.

Dane:

Zasięg — do 455 km na jednym ładowaniu

Czas ładowania do 80% — 54 min.

Bagażnik o pojemności — 451 l

Moc – 150 kW (204 KM)

Pojemność baterii – 64 kWh

Typ ładowarki – Typ 2 ( AC — prąd zmienny ) oraz CSS ( DS — prąd stały )

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!