Mój elektryk: ponad 3.100 aut elektrycznych w leasingu z dopłatą BOŚ

Przeszło 4.100 wniosków o dopłaty do zakupu samochodu elektrycznego wpłynęło do Banku Ochrony Środowiska w ramach leasingowej ścieżki programu „Mój Elektryk” – informuje resort klimatu. Do tej pory, z tej puli NFOŚiGW pozytywnie rozpatrzył 3.100 takich aplikacji. 

Mój elektryk: ponad 3.100 aut elektrycznych w leasingu z dopłatą BOŚ
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 27 września 2022

Mój elektryk: ile samochodów osobowych w państwowym wsparciem?

Jak wynika z danych przedstawionych przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska, łączna wartość przyznanego dofinansowania sięgnęła 98 milionów złotych. 

W ciągu pierwszego roku działania ścieżki leasingowej w ramach programu „Mój elektryk” największym zainteresowaniem cieszyły się auta osobowe. Resort informuje, że aż 2.600 pojazdów, których zakup został zaakceptowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) dotyczył właśnie takich samochodów. Łączna wartość dopłat w ich przypadku sięgnęła prawie 80 mln złotych.

Mój elektryk i auta dostawcze

W przypadku samochodów dostawczych, do tej pory zaakceptowano 480 wniosków o łącznej wartości 27 mln złotych. Są również przypadki, w których klienci firm leasingowych zdobyli dofinansowanie do leasingu aż 70 pojazdów dwu- oraz trójkołowych. 

Samochód elektryczny naładujesz… w parku narodowymSamochód elektryczny naładujesz… w parku narodowymAnna Malinowska

Działania państwa na rzecz elektromobilności

Inicjatywa „Mój elektryk” przedstawiana jest jako flagowy program wspierania elektromobilności przez rząd. „Absorbcja środków stoi na wysokim poziomie i jestem przekonany, że kolejny rok przyniesie jeszcze lepsze rezultaty. Gratuluję NFOŚiGW, BOŚ oraz wszystkim zaangażowanym firmom leasingowym, bo swoimi działaniami pokazują, że współpraca sektora publicznego z prywatnym może być efektywna i przynosić wiele korzyści” – ocenił Ireneusz Zyska, pełniący funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska oraz PełnomocnikaRządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii.

Dopłaty do leasingu aut elektrycznych

Obecnie pula środków, jaką BOŚ ma do dyspozycji to 200 mln złotych. Resort klimatu odnotowuje rosnące zainteresowanie programem dopłat oraz jeszcze lepszymi rezultatami w kolejnych miesiącach. Według zapowiedzi, pula środków na program „Mój Elektryk” zostanie dodatkowo zwiększona przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!