Mój Prąd 2.0 – byłeś na liście rezerwowej? Możesz dostać pieniądze!

Jeszcze w listopadzie 2021 r. zostaną dokonane pierwsze wypłaty dla wniosków z drugiej edycji programu „Mój Prąd”, które znalazły się na listach rezerwowych – poinformował Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 

Mój Prąd 2.0 – byłeś na liście rezerwowej? Możesz dostać pieniądze!
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 10 listopada 2021

Trafiłem na listę rezerwową – czy jest szansa na dotację?

Osoby, które w przeszłości ubiegały się o jakiekolwiek środki lub wsparcie na inwestycje i z jakiegoś powodu znalazły się na liście rezerwowej, często twierdzą, że szansa na pieniądze jest w takich okolicznościach bliska zeru. Nic bardziej mylnego. Wielokrotnie okazywało się, że beneficjenci znajdujący się na liście rezerwowej otrzymywali środki, o które wnioskowali, tyle że w późniejszym terminie. A jak jest z programem „Mój Prąd”?

„Mój Prąd” 2022. Znamy coraz więcej szczegółów„Mój Prąd” 2022. Znamy coraz więcej szczegółówMichał Górecki


Wnioskowałeś o dotacje z drugiej edycji programu Mój Prąd?

Jak informuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, instytucja ta wspólnie z Ministerstwem Klimatu i Środowiska zatwierdziła zmiany w programie priorytetowym „Mój Prąd”. Mowa jednak o drugiej edycji, przypadającej na wnioski sprzed dwóch lat (2019-2020). Pozwalają one na wypłatę dofinansowania do projektów, które trafiły na listy rezerwowe „Mój Prąd” 2.0. W tym celu NFOŚiGW będzie wysyłał komunikaty informujące o zmianie źródła finansowania” – poinformowano w komunikacie, z którym można zapoznać się tutaj

Kiedy pieniądze z listy rezerwowej Mój Prąd 2.0.?

Jak się okazuje, procedura nie będzie obejmowała tylko jednostkowych przypadków. Mowa bowiem o… 15 tysiącach wniosków, które znajdują się na listach rezerwowych. Zgodnie z zatwierdzonymi zmianami do regulaminu dotacje będą wypłacane sukcesywnie oraz zgodnie z kolejnością na poszczególnych listach projektów rezerwowych. Warto więc uzbroić się w takiej sytuacji w cierpliwość. Z zapowiedzi Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wynika, że pierwsze wypłaty z tego tytułu zostaną zrealizowane jeszcze w listopadzie 2021 roku. 

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przewiduje w swoim komunikacie, że wypłaty dla zatwierdzonych dotąd list rezerwowych potrwają od czterech do sześciu tygodni, począwszy od drugiej połowy listopada br.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!