Nie tylko „Mój elektryk” – Kredyty i pożyczki na samochody elektryczne

Niezależnie od wdrażanego rządowego programu „Mój elektryk” coraz częściej można spotkać bankowe kredyty lub pożyczki na zakup samochodów elektrycznych. Część z nich zawarta jest w ofertach „eko”, w ramach których, można kupić także hulajnogę elektryczną, ekologiczny piec, lub energooszczędny sprzęt AGD. 

Nie tylko „Mój elektryk” – Kredyty i pożyczki na samochody elektryczne
 • Mikołaj Frączak
 • /
 • 3 sierpnia 2021

Pożyczki i kredyty „ekologiczne” także na zakup samochodów elektrycznych

Coraz częściej można spotkać oferty kredytów bankowych, które można przeznaczyć na cele ekologiczne. Wśród możliwych rozwiązań jest także sfinansowanie zakupu pojazdów elektrycznych lub hybrydowych (te drugie znajdują się poza wdrażanym programem dopłat „Mój elektryk”) 

Przykładem może być oferta wprowadzona niedawno przez Bank Pekao S.A. Jak informuje instytucja EKO Pożyczka Ekspresowa może być wykorzystana na cele ekologiczne. Mowa o środkach w wysokości od 5 do 70 tys. złotych, od których bank nie pobiera prowizji. Można je przeznaczyć nie tylko na rozwiązania OZE, czy wymianę okien. Uzyskane w ramach pożyczki środki można również przeznaczyć na zakup samochodów z napędem elektrycznym lub hybrydowym, motocykli i skuterów z napędem elektrycznym oraz rowerów elektrycznych. Pieniądze można wykorzystać także na refinansowanie kosztów zakupów dokonanych od początku 2021 roku” – napisano w komunikacie banku Pekao S.A.

Pożyczka z RRSO 7,44% może być spłacana od roku do nawet 10 lat. „W ramach oferty specjalnej klient ma możliwość otrzymania dodatkowych środków na dowolny cel w wysokości do 25% kwoty przeznaczonej na wyżej wymienione cele ekologiczne” – informuje bank

Mój elektryk. Dopłaty do leasingu samochodów elektrycznychMój elektryk. Dopłaty do leasingu samochodów elektrycznychAnna Malinowska

Kredyt gotówkowy na cele ekologiczne

Kredyt na cele ekologiczne można uzyskać także w bankach spółdzielczych z Grupy BPS. Tu również wśród możliwych celów finansowania znalazły się samochody elektryczne i hybrydowe a nawet… rowery czy sprzęt AGD o wysokiej klasie energetycznej. Do skorzystania ze swoich usług bank zachęca dodatkową loterią. 

W wypadku oferty banku BPS, całkowita wartość kredytu wynosi 80 tys. złotych, z czego 60% trzeba przeznaczyć na cele ekologiczne. RRSO wynosi 8,9%, a prowizja od 1,8%.

Samochód elektryczny na kredyt

Specjalną ofertę dla osób, które chcą zakupić samochód elektryczny, zarówno osobowy jak i dostawczy znaleźliśmy na stronie Santander Consumer Banku z RRSO 9,43%. Można go spłacać od 6 do nawet 96 miesięcy. Klient może wybrać spłatę rat w formie równej lub malejącej raty miesięcznej, raty balonowej (np. płatnej raz w danym roku) lub raty miesięcznej z ostatnią ratą balonową. 

  Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

  Security Magazine

  Czy ten artykuł był przydatny?

  Prawo w praktyce

  REKLAMA / WSPÓŁPRACA

  Sprawdź się

  Newsletter

  Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!