Noc spisowa dla tych, którzy się nie spisali. 25 września!

Ciekawe rozwiązanie i ułatwienie dla obywateli ma Główny Urząd Statystyczny. — W sobotę 25 września organizuje "Noc spisową" — wybrane punkty spisowe oraz infolinia będą działać aż do godziny 24.00 — informuje GUS.

Noc spisowa dla tych, którzy się nie spisali. 25 września!
  • Monika Świetlińska
  • /
  • 24 września 2021

Urzędnicy wychodzą nam naprzeciw

Urząd przypomina, że do 30 września trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. A więc, by spełnić swój obywatelski obowiązek, osoby, które nie zdążyły się spisać, mają niecały tydzień. My pisaliśmy na temat spisu powszechnego wielokrotnie, przypominaliśmy również o tym, że infolinia będzie pracowała dłużej.

Nie masz czasu się spisać? Spisz się w nocy

- Wiele osób, które jeszcze nie wzięły udziału w Narodowym Spisie Powszechnym, tłumaczy się brakiem czasu. Z myślą o nich, 16 Urzędów Statystycznych (w miastach wojewódzkich) oraz wybrane punkty spisowe na terenie całego kraju w najbliższą sobotę – 25 września – uruchamiają dodatkowe godziny pracy aż do godziny 24.00 — zachęca do udziału GUS

Narodowy Spis Powszechny: Można spisać się w… ZUS-ieNarodowy Spis Powszechny: Można spisać się w… ZUS-ieMikołaj Frączak

Między innymi Główny Urząd Statystyczny zaprasza do swojej siedziby w Warszawie przy al. Niepodległości 208. Od 12.00 do 24.00 rachmistrzowie będą do dyspozycji respondentów.

Lista wszystkich placówek, które będą pracować w sobotę do godz. 24.00 jest dostępna na stronie Noc Spisowa.

Spisz się w internecie

- Podstawową formą udziału w Narodowym Spisie Powszechnym jest samospis internetowy. Formularz spisowy dostępny jest na stronie spis.gov.pl. Wypełnienie formularza spisowego zajmuje tylko kilka minut. Nie warto czekać do ostatniej chwili – w ostatnich dniach spisu mogą wystąpić kolejki do punktów spisowych oraz wydłużony czas oczekiwania na infolinii — zwraca uwagę urząd, dodając, że udział w spisie powszechnym to obowiązek ustawowy dla wszystkich osób zamieszkujących terytorium Polski, w tym cudzoziemców.

Wszyscy, którzy się nie spiszą, narażają się na karę grzywny w wysokości do 5 tys. zł, co jest ujęte w art. 57 ustawy o statystyce publicznej.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!