Nowa fabryka w Polsce. Miejsca pracy czekają

Na Dolnym Śląsku, w miejscowości Dobromierz powstanie nowy zakład firmy Bosh. Będzie to ultranowoczesna fabryka produkująca pompy ciepła. Firma zainwestuje w budowę 1,2 mld złotych. To nowoczesne miejsce zatrudni do 2027 roku około 500 osób.

Nowa fabryka w Polsce. Miejsca pracy czekają
 • Anna Petynia-Kawa
 • /
 • 28 kwietnia 2023

W Polsce budują swoje zakłady światowe marki 

Polska od lat przyciąga największe światowe firmy. Jesteśmy w czołówce krajów, w których najchętniej się inwestuje. I nic w tym dziwnego – mamy atrakcyjne położenie geograficzne, chłonny rynek, wysoko wykwalifikowanych pracowników, sieć uczelni, system zachęt skierowanych do inwestorów, a nasza gospodarka jest odporna na zaburzenia gospodarcze - skomentował plany Bosha minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.

Gdzie pracują więźniowie?Gdzie pracują więźniowie?Mikołaj Frączak

Cieszę się, że Bosch zdecydował się ponownie zainwestować w naszym kraju. I to w zakład produkujący pompy ciepła, które są jednym z kluczowych rozwiązań technologicznych umożliwiających transformację energetyczną Europy w oparciu o odnawialne źródła energii. Polska włączyła się w ten światowy zielony trend i dąży do przeprowadzenia szybkiej transformacji energetycznej w kierunku stworzenia miksu energetycznego opartego głównie o OZE. Rozwój technologii oraz zwiększenie dostępności pomp ciepła może być kluczowym elementem tego procesu – dodał minister Buda.

Ultranowoczesna inwestycja w Dobromierzu

W Dobromierzu na Dolnym Śląsku w Polsce zostanie wybudowany nowy zakład produkcyjny firmy Bosch, który będzie zajmował się wytwarzaniem pomp ciepła. Wartość tej inwestycji wyniesie około 1,2 miliarda złotych. Planuje się, że prace budowlane rozpoczną się w 2024 roku, a produkcja ruszy na przełomie 2025 i 2026 roku. Przewiduje się, że do 2027 roku w zakładzie zatrudnienie znajdzie około 500 nowych pracowników.

Fabryka fałszywych dokumentów województwie śląskimFabryka fałszywych dokumentów województwie śląskimAnna Malinowska

Nowy zakład będzie produkował zarówno jednostki zewnętrzne, jak i wewnętrzne pomp ciepła, przede wszystkim na rynek europejski. Będzie on częścią sieci produkcyjnej firmy i wprowadzi najlepsze praktyki produkcyjne wspierające produkcję ekologiczną.

Spółki Bosh w Polsce

Warto pamiętać, że zakłady produkcyjne marki Bosh od 1992 roku istnieją w wielu miastach Polski, a sama firma zatrudnia około 8 500 pracowników. Reprezentują ją cztery spółki: 

 • Robert Bosch,
 • Bosch Rexroth,
 • BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego,
 • sia Abrasives Polska.

Fabryki Bosh są w:

 • Rzeszowie,
 • Warszawie,
 • Wrocławiu,
 • Łodzi,
 • Goleniowie,
 • Łodzi. 

Do tej pory Grupa Robert Bosch zainwestowała łącznie 1,445 miliarda złotych w Polskiej Strefie Inwestycji (PSI), co wiąże się z utworzeniem 1 541 nowych miejsc pracy (informacje te nie obejmują nowej inwestycji). Firma działa w dwóch strefach PSI, a mianowicie w SSE Euro-Park Mielec oraz w Wałbrzyskiej SSE.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!