Nowe nieoznakowane radiowozy w Policji. Mundurowi będą jeździć elektrycznymi corsami!

Pięć nowych samochodów elektrycznych do wsparcia działań operacyjnych policji przekazała Fundacja Enea. Mamy listę miejscowości, do których trafią elektryczne corsy.

Nowe nieoznakowane radiowozy w Policji. Mundurowi będą jeździć elektrycznymi corsami!
  • Michał Górecki
  • /
  • 19 lipca 2022

Elektryczne radiowozy dla policji

Fundacja Enea przekazała mundurowym flotę elektrycznych i ekologiczny pojazdów. Samochody Opel e-Corsa zasilane są baterią 50 kWh. Silniki w nich zastosowane dysponują mocą 136 KM. Pełne naładowanie pozwala na pokonanie 330 kilometrów.

Gdzie trafią elektryczne radiowozy?

Enea informuje, że pierwszy samochód przekazany w Poznaniu będzie wspierał pracę komisariatu Poznań-Grunwald. Takie same auta trafią również do Wałcza, Tucholi, Gryfina oraz Strzelna, czyli na terenie działania Grupy Enea. 

Posypią się mandaty. Uważaj na kaskadowy pomiar prędkości!Posypią się mandaty. Uważaj na kaskadowy pomiar prędkości!Anna Malinowska


Policja idzie w kierunku elektromobilności

Jak przyznał cytowany w komunikacie fundacji Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Piotr Mąka - Elektromobilność jest jednym z ważnych dla nas kierunków rozwoju. W naszej pracy pojazdy są jednym z podstawowych narzędzi wykorzystywanych do tego,  żeby szybko i skutecznie działać. Radiowozy z napędem elektrycznym to także czystsze powietrze w centrach dużych miast”.

Warto dodać, że w całym kraju można spotkać coraz więcej, także oznakowanych radiowozów na zielonych tablicach rejestracyjnych. We flocie policyjnych aut można spotkać m.in. samochody elektryczne marki Kia. Część aut została zakupiona przy wsparciu takich instytucji jak Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 

ZDJĘCIE POCHODZI Z MATERIAŁÓW PRASOWYCH FUNDACJI ENEA

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!