Google Pay zniknie z telefonów? Zastąpi go inna aplikacja.

Google Pay zniknie z telefonów z Androidem – donosi branżowy portal Telepolis. W praktyce nie będzie to jednak oznaczało przerwy w dostępie do usługi. W ramach aktualizacji ikonka „G Pay” zostanie zastąpiona programem „Portfel Google”. Skąd ta zmiana?

Google Pay zniknie z telefonów? Zastąpi go inna aplikacja.
  • Anna Malinowska
  • /
  • 19 lipca 2022

Portfel Google zamiast G Pay?

Jeżeli komuś wydaje się, że o aplikacji „Google Wallet” już słyszał, to znaczy, że ma dobrą pamięć. W przeszłości faktycznie istniała taka aplikacja, jednak została zastąpiona przez G Pay. Teraz wydarzy się coś… dokładnie odwrotnego. Jak donosi portal Telepolis, nowość w polskim Androidzie już jest dostępna jako „Portfel Google” z kolorową ikonką, przypominającą układ kilku kart. 

Portal zaznacza, że Google Pay całkowicie nie zniknie i pozostanie jako symbol płatności Google, ale będzie jednocześnie modułem wewnętrznym nowej aplikacji.

Popularna nawigacja będzie ostrzegała przed przejazdami kolejowymiPopularna nawigacja będzie ostrzegała przed przejazdami kolejowymiAnna Malinowska

Google Wallet – kiedy pojawi się w telefonie

Co ciekawe, Google Wallet jest w dystrybucji jako aktualizacja do G Pay. W niektórych telefonach z najnowszą odsłoną tego systemu operacyjnego jest już dostępna. Nie wiadomo jednak, kiedy nowa aplikacja pojawi się także w przypadku starszych wersji. 

Funkcje Portfela Google

Same funkcje nowej aplikacji są więcej niż obiecujące. W ten sposób do telefonu dodamy np. bilety na różnego rodzaju wydarzenia, karty lojalnościowe, podarunkowe, czy karty pokładowe do samolotu. Wiadomo też, że nowy program ma również współpracować z aplikacją pocztową Gmail. 

W niektórych krajach Wallet będzie również miejscem do przechowywania certyfikatów szczepień, czy legitymacji studenckich. Pod tym względem Polska wyprzedziła Google, bowiem akurat te funkcje działają w rządowym mObywatelu. 

W przypadku wybranych urządzeń z linii Pixel 6 Pro z najnowszą wersją Androida dodana zostanie możliwość przechowywania i korzystania z cyfrowych kluczyków samochodowych. W kolejnych krokach planowane są m.in. rozwiązania związane z integracją kart dostępowych do pomieszczeń. Można się podziewać, że to kwestia czasu, kiedy w ten sam sposób będzie można korzystać z systemów rejestracji czasu pracy w biurowcach i halach fabrycznych. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!