Nowe szkolenia wojskowe dla ochotników

Kolejna wersja programu Trenuj z wojskiem” staje się rzeczywistością. W ramach programu “Trenuj jak żołnierz” chętne osoby będą mogły przejść specjalne, 16-dniowe szkolenie wojskowe. By wziąć udział w tym programie należy mieć ukończone 18 lat oraz posiadać obywatelstwo polskie.

Nowe szkolenia wojskowe dla ochotników
  • Anna Petynia-Kawa
  • /
  • 20 kwietnia 2023

Gdzie odbędą się ćwiczenia? 

Co istotne, te szkolenia wojskowe są bezpłatne. Głównym celem projektu jest szerokie przeszkolenie jego uczestników oraz budowanie potencjału rezerw Wojska Polskiego. Odbędą się one w jednostkach wojskowych dosłownie w całej Polsce, m.in. w Białystoku, Lublinie, Morągu, Sieradzu, Poznaniu, Krakowie, Dęblinie, Toruniu, Braniewie, Międzyrzecu, Ustce, Gliwicach, Bielsko-Białej. Dokładny wykaz jednostek znajdziesz klikając TUTAJ

Polska armia będzie liczyła ok. 300 tys. żołnierzy. Trwa rekrutacja!Polska armia będzie liczyła ok. 300 tys. żołnierzy. Trwa rekrutacja!Monika Świetlińska

Na czym polega idea programu? 

„Sam się spotkałem z takim oczekiwaniem, że jednodniowe ośmiogodzinne szkolenie jest zbyt krótkie, ale jednocześnie ludzie, którzy pracują zawodowo nie są w stanie więcej czasu poświęcić np. poprzez dobrowolną zasadniczą służbę wojskową czy też poprzez służbę w Wojskach Obrony Terytorialnej. To patrioci, to ludzie poważni, odpowiedzialni (…) Dlatego specjalnie w odpowiedzi na przedstawione potrzeby sformowaliśmy tę nową wersję naszego programu” – mówił szef MON, wicepremier Mariusz Błaszczak.

Program „Trenuj jak żołnierz” to rozszerzona wersji projektu „Trenuj z wojskiem”. W ramach niego każdy ochotnik ma możliwość zapisania się i uczestnictwa w 16-dniowym szkoleniu wojskowym. Dzięki niemu każda chętna osoba będzie mogła zapoznać się z wojskiem oraz nabędzie podstawowe umiejętności wojskowe i obronne.

Ile zarabia żołnierz dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej?Ile zarabia żołnierz dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej?Mikołaj Frączak

Wicepremier Mariusz Błaszczak dodał: Program tych zajęć jest skoncentrowany na zdobyciu umiejętności praktycznych, umiejętności posługiwania się bronią, udzielania pierwszej pomocy medycznej, podstaw walki wręcz, również przetrwania w trudnych warunkach. To wszystko w ramach programu, który kończy się przysięgą wojskową.- zaznaczył wicepremier Błaszczak. 

Jak zapisać się do projektu? 

Są dwa sposoby na zapisanie się do projektu. Pierwszym jest rejestracja internetowa, która cały czas trwa pod adresem https://trenujjakzolnierz.wp.mil.pl. Drugim sposobem jest zgłoszenie się bezpośrednio do jednostki wojskowej, która prowadzi szkolenie. Można zrobić to osobiście, telefonicznie lub pisząc e-mail.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!