Opóźnienia w wysyłce Aliexpress. Dlaczego?

Zakupy przez internet to przyjemność i wygoda. Korzystający z takiego sposobu kupowania mają swoje ulubione miejsca w Internecie. Mogą to być internetowe sklepy znanych na całym świecie marek, jak również serwisy e-commerce, na których wyszukać można niezbędne artykuły w dobrych cenach.

Opóźnienia w wysyłce Aliexpress. Dlaczego?
  • Małgorzata Łaziuk
  • /
  • 30 stycznia 2023

Jednym z nich jest platforma sprzedażowa Aliexpress — znana wielu osobom. Wysyłka zwykle następuje szybko, a dostawa do Polski trwa 10-30 dni. W obecnym czasie, czyli pod koniec stycznia i na początku lutego kupujący mogą spodziewać się opóźnienia. Nie należy się jednak obawiać, jeśli przygotowania produktów do wysyłki trwa dłużej niż zwykle — wszystko z pewnością zakończy się pozytywnie.

Opóźnienia w wysyłce na Aliexpress — dlaczego się pojawiają?

Osoby zamawiające na Aliexpress może czekać niemiła niespodzianka. Ci, którzy nie zwrócili uwagi na opis, nie mają orientacji w kalendarzu świąt chińskich mogą zastanawiać się, dlaczego paczka, która została zamówiona po 22 stycznia nadal nie została wysłana. Nie należy się obawiać — nie jest to żadne oszustwo. Dlaczego więc występują opóźnienia w wysyłce zamówień?

Świętowanie Chińskiego Nowego Roku, czyli Święta Wiosny zgodnie z kalendarzem księżycowym rozpoczyna się 22 stycznia — to właśnie te wydarzenia mogą generować czasowy brak możliwości nadawania przesyłek.

Koniec stycznia i początek lutego to czas, w którym występuje  przestój w biznesie chińskim — to czas, w którym mieszkańcy kraju podróżują, aby spotkać się z rodziną, często rozmieszczoną po całym państwie. Obchody świąt trwają tydzień (31.01.2023 — 6.02.2023)., jednak faktyczny czas świętowania oscyluje granicy miesiąca — doliczyć należy chwile poświęcone na podróże. Oprócz tych dat przestój w pracy w Chinach może wystąpić również podczas październikowego Święta Narodowego (Golden Week) odbywającego się w datach 1-7 października 2023 r.

Dlaczego Shopee znika z Polski?Dlaczego Shopee znika z Polski?Anna Petynia-Kawa

Aby uniknąć niemiłych niespodzianek warto wcześniej zaplanować dostawy oraz import z Chin — zaopatrzyć się na czas, w którym ze względu na święta może być utrudniony kontakt z kontrahentami, a także występować będą czasowe braki w obsadzie pracowników — często na miejsce zwykłych zatrudniani są tymczasowi, na określony czas. W tym czasie może także obniżyć się jakość wytwarzanych produktów.

Również kupujący na jednej z najbardziej znanych na świecie platform sprzedażowych powinni wziąć to pod uwagę, uzbroić się w cierpliwość lub złożyć zamówienie wcześniej.

Informacja o zamknięciu sklepu zwykle znajduje się w opisach — warto je czytać — pozwoli to uniknąć kłopotów, rozczarowań i długiego oczekiwania. 

Aliexpress — najpopularniejsza platforma e-commerce?

Aliexpress to platforma sprzedażowa, na której można zrobić zakupy. Jej popularność nie słabnie — od kilku lat jest jednym z najchętniej odwiedzanych adresów internetowych. Dla wielu osób to dobre rozwiązanie: można zakupić potrzebne produkty. Mnogość kategorii i produktów w niskich cenach pozwala na zakup przedmiotów w dobrych cenach, a intuicyjna wyszukiwarka sprawia, że łatwo można znaleźć to, czego się poszukuje.

Walentynki – rady dla zakochanych konsumentówWalentynki – rady dla zakochanych konsumentówRafał Stępniewski

Na portalu można zaopatrzyć się w naprawdę różne rzeczy np. zabawki dla dzieci, akcesoria do włosów, ubrania, akcesoria łazienkowe i kuchenne, do warsztatu, elektronikę, a nawet... artykuły spożywcze. Nie sposób wymienić wszystkiego — jest ich naprawdę wiele! Zamówić można produkty nie tylko drobne, ale także duże gabarytowo.  

Wszystko to w jednym miejscu, dostarczone do domu, paczkomatu — to ogromna wygoda. Dzięki korzystaniu ze strony Aliexpress wiele potrzeb zakupowych zostaje zaspokojonych.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!