Pakowanie walizki na urlop. O tym musisz pamiętać

Jak spakować szybko i skutecznie walizkę? Jak nie zapomnieć podstawowych rzeczy? Oto krótki poradnik.

Pakowanie walizki na urlop. O tym musisz pamiętać
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 25 kwietnia 2019

Pakowanie walizki nie zawsze jest przyjemne. Boisz się, że nie zabierzesz potrzebnych rzeczy? Masz problem, by zmieścić w torbie wszystko co niezbędne. Z naszym poradnikiem pakowanie będzie nie tylko efektywne, ale i przyjemne.

Lista rzeczy do spakowania

Podstawą dobrego pakowania jest planowanie. Zrób więc koniecznie szczegółową listę rzeczy, które chcesz zabrać. Nie zapomnij o małej apteczce z podstawowymi lekami.

Czytaj też:

QUIZ — Grill, plaża, cisza nocna, czyli Polak na majówce

Jak zrezygnować z wyjazdu kupionego w biurze podróży

Pamiętaj o ograniczeniu płynów

W całej Europie wciąż obowiązuje zakaz przewożenia w bagażu podręcznym płynów w opakowaniu powyżej 100 ml. Na dodatek trzeba je przewozić w przezroczystych woreczkach strunowych. Wszystkie pozostałe płyny trzeba włożyć do bagażu rejestrowanego. Wniosek? Ogranicz potrzebę wożenie płynów, dzięki czemu będziesz mieć więcej miejsca w walizce.

Zawieszki bagażowe

Pamiętaj, żeby walizkę zaopatrzyć w zawieszkę bagażową. Trzeba na niej koniecznie wpisać swoje dane. Będzie to pomocne, jeśli bagaż się zgubi.

Ograniczenie bagażu w liniach lotniczych

Koniecznie przestrzegaj ograniczeń wagi bagażu. Zważ walizkę, zanim wyjedziesz na lotnisko. Pamiętaj, że jeśli nie dasz rady zmieścić się w wadze, będziesz dopłacać. I to sporo.

Czytaj także: Jak uzyskać odszkodowanie za opóźniony lot?

Zakupy podczas podróży

Pamiętaj, że podczas wyjazdu będziesz kupować pamiątki, a także różne drobnostki na podróż. Zwykle jest też tak, że wracając z wyjazdu przywozisz ze sobą znacznie więcej rzeczy niż początkowo ze sobą zabierasz. Dlatego… zostaw dodatkowe miejsce na takie zakupy.

Pakowanie butów

Spory kłopot sprawiają buty. Najlepiej jest wybierać najbardziej uniwersalne obuwie. Nie zawsze opłaca się zabierać kilka par szpilek. Zapaleni podróżnicy radzą, aby buty, które zajmują najwięcej miejsca, założyć na drogę. Do pozostałych włożyć skarpetki, dzięki czemu zaoszczędzimy miejsce w walizce.

Czytaj także: Ważenie każdego pasażera podczas lotu będzie obowiązkowe?

Pakowanie ubrań

Ubrania warto zrolować. Mniej się pogniotą, a także zajmą znacznie mniej miejsca. Warto też wybierać uniwersalne stroje. Przemyśl dokładnie, czy warto zabierać ekstrawagancki strój na wyjazd. A jeśli okaże się, że w ogóle go nie założysz? Udziwnione ciuchy zostaw lepiej na wyjścia „pozaurlopowe”. Ubrania warto skategoryzować: koszule włożyć do koszul, spodnie razem ze spodniami.

Kosmetyki w podróży

Nie warto zabierać ogromnej torby z kosmetykami. Szampon, mydło i olejek do opalania można kupić na miejscu. Jeśli jednak chcesz zabrać swoje kosmetyki, przełóż je do mniejszych pudełek. Weź tylko tyle, ile zużyjesz na wyjeździe.

Bagaż podręczny

Warto pamiętać, by do bagażu podręcznego zabrać najcenniejsze rzeczy. Lepiej być przezornym. I przy okazji pamiętaj, żeby najbardziej potrzebne rzeczy trzymać na wierzchu jako łatwo dostępne.

Czy pakować ręczniki?

Ręczniki zajmują bardzo dużo miejsca, a praktycznie w każdy miejscu, do którego jedziesz, będą dostępne (a przynajmniej powinny).

Dokumenty i pieniądze na wyjazd

Zanim wyjedziesz sprawdź, czy wziąłeś dokument tożsamości, pieniądze i szczoteczkę do zębów.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!