Pieniądze dla firm, które popadły w problemy

To już piąta odsłona projektu „System Wczesnego Ostrzegania”. W jego ramach są pieniądze dla firm, które popadły w problemy. Do wzięcia jest nawet 18,5 tysiąca złotych, które należy przeznaczyć na konkretne usługi rozwojowe.

Pieniądze dla firm, które popadły w problemy
  • Michał Górecki
  • /
  • 12 maja 2022

Pieniądze dla firm – nowy nabór

Nabór w ramach Systemu Wczesnego Ostrzegania ruszył 10 maja 2022 roku. Pieniądze z programu można przeznaczyć m.in. na szkolenia, wsparcie doradcze oraz mentoringowe. Środki pochodzą z Funduszy Europejskich, a konkretnie z Programu Operacyjnego „Wiedza Edukacja Rozwój” (POWER) – poinformowała Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. 

Firmowa strona internetowa – akcelerator sukcesu w biznesie? 5 największych zalet stron wwwFirmowa strona internetowa – akcelerator sukcesu w biznesie? 5 największych zalet stron wwwRafał Stępniewski

System Wczesnego Ostrzegania dla firm

Priorytetem tego programu jest rozwój i wsparcie firm, które znajdują się na wczesnym etapie problemów. Mowa o sytuacji, w której istnieje jeszcze szansa na ich rozwiązanie poprzez narzędzia pozafinansowe. W tym przypadku mowa o kłopotach zarówno na gruncie finansowym, jak również innych, które komplikują działanie firmy oraz ograniczają jej możliwości rozwojowe. 

Diagnoza problemów w firmie

Dzięki udziałowi w projekcie przedsiębiorcy mają szansę na zdiagnozowanie przyczyn pojawiających się problemów. Jest to wzmocnione wparciem szkoleniowym, doradczym oraz mentoringowym. Kluczowe jest dopasowanie odpowiednich rozwiązań do indywidualnej sytuacji danej firmy. Konieczna jest zatem analiza sytuacji danego przedsiębiorstwa. 

Na podstawie rekomendacji w zakresie szkoleń i doradztwa, które mogą pomóc w pokonaniu trudności, właściciel firmy będzie mógł sam wybrać narzędzia, które są dostępne w Bazie Usług Rozwojowych. 

Jakie firmy mogą liczyć na wsparcie?

W ramach piątej edycji naboru do Systemu Wczesnego Ostrzegania, dofinansowanie mogą zyskać firmy, które doświadczyły np. spadku sprzedaży towarów i usług w ostatnich sześciu miesiącach poprzedzających akces do projektu. Inną grupą potencjalnych beneficjentów są przedsiębiorstwa, które przeszły istotne zmiany kadrowe lub znalazły się w nowej rzeczywistości prawnej lub technologicznej. Mowa tutaj np. o zjawisku cyfryzacji przemysłu. 

Na pomoc mogą liczyć także firmy, które na podstawie przeprowadzonej autodiagnozy wliczają się w definicję Przedsiębiorcy o okresowych trudnościach. 

Wśród wymogów formalnych znajduje się m.in. siedziba firmy na terenie RP, zaliczanie się do grupy małych lub średnich przedsiębiorstw oraz aktywna działalność gospodarcza, której rejestracja została dokonana minimum rok przed dniem rozpoczęcia naboru, czyli najpóźniej 10 maja 2021 roku. 

RPP: Stopy procentowe w górę o 0,75 p.p. Kolejny cios dla kredytobiorcówRPP: Stopy procentowe w górę o 0,75 p.p. Kolejny cios dla kredytobiorcówMikołaj Frączak

Do kiedy wnioskować o pieniądze dla firmy?

Projekt Systemu Wczesnego Ostrzegania dla firm jest inicjatywą ogólnopolską. Nabór prowadzony jest w terminie: 10 maja 2022 roku od godziny 12.00 do 31 maja 2022 roku do godziny 12.00 lub do maksymalnej liczby 300 zgłoszeń w każdym z makroregionów. Szczegóły odstępne są tutaj.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Prawo w praktyce

REKLAMA / WSPÓŁPRACA

Sprawdź się

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!