Pierwsze regularne połączenia z lotniska w Radomiu. Znane są kierunki i przewoźnik

Polskie Porty Lotnicze ogłosiły, że znane są już pierwsze kierunki, które w 2023 roku będą dostępne z lotniska Warszawa-Radom. Loty do Kopenhagi, Paryża oraz Rzymu będą obsługiwane przez Polskie Linie Lotnicze LOT. 

Pierwsze regularne połączenia z lotniska w Radomiu. Znane są kierunki i przewoźnik
  • Anna Malinowska
  • /
  • 24 sierpnia 2022

Lotnisko Warszawa-Radom. Dokąd rejsy?

W pierwszym komunikacie dotyczącym przyszłej siatki połączeń z lotniska Warszawa-Radom Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (PPL) poinformowały o trzech stolicach europejskich, do których będzie można stamtąd dolecieć. Zlokalizowane w południowej części województwa mazowieckiego lotnisko będzie w 2023 roku oferowało połączenia do Danii, Francji, oraz Włoch. Według spółki PPL „to doskonała wiadomość dla regionu, ponieważ oznacza nowe możliwości dla zagranicznych turystów”. 

Kiedy ruszą loty z Radomia?

Według zapowiedzi PPL wspomniane loty ruszą w sezonie „Lato 2023”, który w branży lotniczej rozpoczyna się nieco wcześniej niż w kalendarzu, bowiem na przełomie marca i kwietnia. To oznacza, że w drugim kwartale możliwe będą rejsy z Radomia do Rzymu, Paryża oraz Kopenhagi.

Lotnisko Warszawa-Radom dostosowane będzie przede wszystkim do obsługi ruchu czarterowego oraz niskokosztowego, ale również i tradycyjnego np. dla pasażerów, którzy planują wyjazd na tzw. city-break. „Dzięki wydłużeniu drogi startowej i rozbudowie terminalu będzie mogło przyjmować najpopularniejsze maszyny pasażerskie – airbusy A320, czy boeingi B737, Będzie również gotowe na obsługę większych samolotów. Od 2018 roku lotnisko jest zarządzane przez Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze” – czytamy w komunikacie. 

Odszkodowanie za odwołany lot —  jakie są prawa pasażera?Odszkodowanie za odwołany lot — jakie są prawa pasażera?Rafał Stępniewski


Lotnisko Warszawa-Radom. Jest pierwszy przewoźnik

Zgodnie z zapowiedzią spółki Polskie Porty Lotnicze loty, o których mowa będą realizowane trzy razy w tygodniu. W każdym przypadku rejsy będą realizowane przez Polskie Linie Lotnicze LOT. Najpewniej mówimy o samolotach typu Boeing 737-800. 

Bardzo się cieszymy, że nasz narodowy przewoźnik zobaczył potencjał wśród pasażerów z regionu oraz samego radomskiego portu. My postaramy się, aby radomskie lotnisko polubili pasażerowie i chętnie z niego latali.” – powiedziała rzeczniczka prasowa Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze, Anna Dermont.

Zmniejszenie obciążenia dla Lotniska Chopina

Cytowany w tym samym komunikacie Krzysztof Moczulski, rzecznik PLL LOT mówi o szansie na przeniesienie części ruchu point-to-point oraz zmniejszenie obciążenia stołecznego Lotniska Chopina. „Jestem przekonany, że te kierunki będą cieszyły się zainteresowaniem wśród mieszkańców Warszawy i południowego Mazowsza” – ocenił. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Jakie są kary dla pracowników?
Praca

Jakie są kary dla pracowników?

Kodek pracy reguluje m.in. kwestie kar dla pracowników od pracodawcy. Ta najlżejsza to upomnienie ustne lub pisemne. Co jeszcze może czekać niezdyscyplinowanego pracownika?...

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!