Pierwsze regularne połączenia z lotniska w Radomiu. Znane są kierunki i przewoźnik

Polskie Porty Lotnicze ogłosiły, że znane są już pierwsze kierunki, które w 2023 roku będą dostępne z lotniska Warszawa-Radom. Loty do Kopenhagi, Paryża oraz Rzymu będą obsługiwane przez Polskie Linie Lotnicze LOT. 

Pierwsze regularne połączenia z lotniska w Radomiu. Znane są kierunki i przewoźnik
  • Anna Malinowska
  • /
  • 24 sierpnia 2022

Lotnisko Warszawa-Radom. Dokąd rejsy?

W pierwszym komunikacie dotyczącym przyszłej siatki połączeń z lotniska Warszawa-Radom Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (PPL) poinformowały o trzech stolicach europejskich, do których będzie można stamtąd dolecieć. Zlokalizowane w południowej części województwa mazowieckiego lotnisko będzie w 2023 roku oferowało połączenia do Danii, Francji, oraz Włoch. Według spółki PPL „to doskonała wiadomość dla regionu, ponieważ oznacza nowe możliwości dla zagranicznych turystów”. 

Kiedy ruszą loty z Radomia?

Według zapowiedzi PPL wspomniane loty ruszą w sezonie „Lato 2023”, który w branży lotniczej rozpoczyna się nieco wcześniej niż w kalendarzu, bowiem na przełomie marca i kwietnia. To oznacza, że w drugim kwartale możliwe będą rejsy z Radomia do Rzymu, Paryża oraz Kopenhagi.

Lotnisko Warszawa-Radom dostosowane będzie przede wszystkim do obsługi ruchu czarterowego oraz niskokosztowego, ale również i tradycyjnego np. dla pasażerów, którzy planują wyjazd na tzw. city-break. „Dzięki wydłużeniu drogi startowej i rozbudowie terminalu będzie mogło przyjmować najpopularniejsze maszyny pasażerskie – airbusy A320, czy boeingi B737, Będzie również gotowe na obsługę większych samolotów. Od 2018 roku lotnisko jest zarządzane przez Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze” – czytamy w komunikacie. 

Odszkodowanie za odwołany lot —  jakie są prawa pasażera?Odszkodowanie za odwołany lot — jakie są prawa pasażera?Rafał Stępniewski


Lotnisko Warszawa-Radom. Jest pierwszy przewoźnik

Zgodnie z zapowiedzią spółki Polskie Porty Lotnicze loty, o których mowa będą realizowane trzy razy w tygodniu. W każdym przypadku rejsy będą realizowane przez Polskie Linie Lotnicze LOT. Najpewniej mówimy o samolotach typu Boeing 737-800. 

Bardzo się cieszymy, że nasz narodowy przewoźnik zobaczył potencjał wśród pasażerów z regionu oraz samego radomskiego portu. My postaramy się, aby radomskie lotnisko polubili pasażerowie i chętnie z niego latali.” – powiedziała rzeczniczka prasowa Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze, Anna Dermont.

Zmniejszenie obciążenia dla Lotniska Chopina

Cytowany w tym samym komunikacie Krzysztof Moczulski, rzecznik PLL LOT mówi o szansie na przeniesienie części ruchu point-to-point oraz zmniejszenie obciążenia stołecznego Lotniska Chopina. „Jestem przekonany, że te kierunki będą cieszyły się zainteresowaniem wśród mieszkańców Warszawy i południowego Mazowsza” – ocenił. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!