Jaki mandat za wyprzedzanie pasem awaryjnym? Film z „wyczynem” nagrał inny kierowca

1000 złotych mandatu zapłaci 20-letni kierowca BMW, który postanowił na drodze ekspresowej wyprzedzać inne pojazdy… pasem awaryjnym. Ukaranie pirata było możliwe dzięki obywatelskiej postawie innego kierowcy, który nagrany przez pokładową kamerkę wyczyn udostępnił policji. 

Jaki mandat za wyprzedzanie pasem awaryjnym? Film z „wyczynem” nagrał inny kierowca
  • Anna Malinowska
  • /
  • 22 sierpnia 2022

Mandat dla pirata dzięki reakcji świadka

Jeżdżąc po polskich drogach nie trudno zauważyć, że część kierowców za nic ma przepisy ruchu drogowego oraz bezpieczeństwo innych. W internecie łatwo znaleźć filmiki zarejestrowane przez samochodowe kamerki, od których włos jeży się na głowie. 

Wielu kierowców publikuje takie nagrania na własną rękę w serwisach społecznościowych. Policja zachęca jednak do innego działania. Wystarczy przesłać taki film policji. Jeśli tylko numer rejestracyjny jest czytelny, jest niemal pewne, że pirat, po wcześniejszej kwalifikacji wykroczenia, otrzyma mandat, na jaki zasłużył. 

2 tys. zł mandatu dla… pasażera2 tys. zł mandatu dla… pasażeraMikołaj Frączak

Niebezpieczne zachowanie na drodze

Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie, na specjalną skrzynkę mailową dla garnizonu lubelskiego [email protected], trafiła wiadomość od autora filmu, który zdołał zarejestrować agresywną jazdę młodego kierowcy.

Jak relacjonują mundurowi, zdarzenie zarejestrowano na drodze ekspresowej znajdującej się na terenie powiatu puławskiego. Na nagraniu widać jak kierowca BMW, z dużą prędkością wyprzedza wszystkie pojazdy pasem awaryjnym”.

Wideo z tego zdarzenia można zobaczyć tutaj.

Mandat za jazdę pasem awaryjnym

Jakość filmu oraz nagrane szczegóły pozwoliły policji na ustalenie personaliów młodego pirata drogowe. Przejażdżka poza granice prawa będzie go kosztowała 1000 złotych. Oraz trzy punkty karne. 20-latek nie powiedział nic na swoje usprawiedliwienie.

Policja zachęca, aby agresywne zachowania kierowców zgłaszać bezpośrednio do mundurowych. Śledczy w szybki sposób są w stanie ustalić, do kogo należy taki pojazd, a także, kto w krytycznym momencie siedział za jego kierownicą. 

ZDJĘCIE: KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W LUBLINIE / POLICJA.GOV.PL

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!