PILNE! Rząd zawiesza loty z Wielkiej Brytanii – od kiedy?

„Ze względów bezpieczeństwa loty z Wielkiej Brytanii do Polski zostaną zawieszone od północy z poniedziałku na wtorek. Decyzja związana jest z pojawieniem się nowej odmiany koronawirusa” – napisał w nocy z niedzieli na poniedziałek na twitterze rzecznik rządu Piotr Müller. To oznacza problemy dla osób, które zaplanowały przyjazd do Polski z Wysp na święta po 22 grudnia.

PILNE! Rząd zawiesza loty z Wielkiej Brytanii – od kiedy?
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 21 grudnia 2020

Od kiedy zawieszone loty z Wielkiej Brytanii?

Zgodnie z informacją przekazaną w niedzielę tuż przed północą przez rzecznika rządu zawieszenie komunikacji lotniczej z Wielkiej Brytanii do Polski rozpocznie się od północy z 21 na 22 grudnia 2020 roku. Pilna decyzja w tej sprawie ma związek z odnotowaniem na Wyspach Brytyjskich nowej odmiany koronawirusa, która może okazać się trudniejsza do zwalczania. Ma także rozprzestrzeniać się dużo szybciej, niż dotychczas znany SARS-CoV-2. Nowe zagrożenie występuje pod roboczą nazwą VUI202012/01.

Testy dla osób, które przyjechały z Wielkiej Brytanii

Również na twitterze głos w tej sprawie zabrał minister zdrowia Adam Niedzielski. W poniedziałek, kilka minut po północy napisał: „Przed chwilą wydałem dyspozycję @GIS_gov (twitterowy adres Głównego Inspektora Sanitarnego), aby od jutra wykonywać testy każdej zgłaszającej się osobie, która w ostatnim czasie podróżowała z Wlk. Brytanii. Proszę kontaktować się z lokalnym sanepidem”.

Szczepienia przeciw COVID-19. Gdzie uzyskać informacje?Szczepienia przeciw COVID-19. Gdzie uzyskać informacje? Michał Górecki

Działania UE w związku z nowym szczepem koronawirusa

W poniedziałek ma odbyć się nadzwyczajne i pilne spotkanie przedstawicieli państw członkowskich Unii Europejskiej ws. nowej odmiany koronawirusa. Polska jest jednym z kilku państw, które już podjęły decyzję ws. komunikacji lotniczej z Wielką Brytanią. Wcześniej zakaz lotów z, oraz do Zjednoczonego Królestwa wprowadziły np. Niemcy, Bułgaria, Włochy, Holandia oraz Belgia. Nie działają przeprawy promowe z Dover w Wielkiej Brytanii do Francji. Zamknięty został także Eurotunel w kierunku wyjazdowym z Wyspy.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Co Polska kupuje od Rosji?
Aktualności

Co Polska kupuje od Rosji?

Z przedstawionych przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska danych wynika, że w pierwszym kwartale 2023 roku Polska sprowadziła z Rosji 377,2 tysiąca ton płynnego gazu LPG. Jak wygląda oficjalne stanowisko...

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!