Plus: lokalizacja dziecka i kontrola treści w sieci – w jednej aplikacji

Mówiąc o bezpieczeństwie najmłodszych mamy na myśli zarówno sferę wirtualną, jak również tę w świecie realnym. Jeden z operatorów telefonii komórkowej zaproponował swoim abonentom usługę, która łączy obie przestrzenie. Pozwala zarówno na geolokalizację dziecka, np. w drodze ze szkoły jak również nadzór nad treściami, jakie przegląda w internecie. Pamiętajmy, że w sieci dostępnych jest również wiele podobnych aplikacji, także bezpłatnych!

Plus: lokalizacja dziecka i kontrola treści w sieci – w jednej aplikacji
  • Michał Górecki
  • /
  • 28 maja 2021

Aplikacje geolokalizacyjne

W sieci bez problemu znajdziemy wiele bezpłatnych aplikacji pozwalających na lokalizację dziecka w terenie, więc pod tym względem pomysł Plusa nie jest szczególnie nowy. Podobne funkcje zaszyte są nawet w usługach Google, gdzie możemy w przybliżeniu określić położenie osoby, która udostępnia nam swoje położenie. W ten sposób, bez problemu sprawdzimy, czy dziecko opuściło już mury szkoły, czy dotarło na przystanek, a nawet ile procent baterii pozostało w jego smartfonie. Co ważne ta usługa oferowana przez Google jest całkowicie bezpłatna.

Oprócz tego nie brakuje np. w sklepie Google Play podobnych rozwiązań oferowanych przez różnych dostawców aplikacji bazujących na technice geolokalizacji.

Podobne rozwiązania przydają się także w lokalizowaniu osób starszych, szczególnie tych, którzy mają problemy z pamięcią. Wówczas sprawdzenie dokładnego położenia takiej osoby, jest jedynie kwestią kliknięcia w ekran i zweryfikowania danych na mapie.

Motocross nielegalny. Policja sprawdza… lasy!Motocross nielegalny. Policja sprawdza… lasy!Anna Malinowska

Usługa „Gdzie jest bliski – bezpieczna rodzina”

Nieco więcej oferuje proponowana przez operatora sieci Plus usługa „Gdzie jest bliski – bezpieczna rodzina”, która oprócz informacji o lokalizacji dziecka czy seniora pozwala na wprowadzenie ustawień, które zapewniają bezpieczeństwo w sieci www, np. filtr nieodpowiednich treści, zarówno w sieci jak i aplikacjach, które nie powinny trafić do dziecka czy nastolatka. Usługa pozwala także na ustawienie limitów czasu na korzystanie z telefonu, zdalne blokowanie smartfonu dziecka oraz dystrybucja komunikatów od rodzica. Zatem połączenie usług lokalizacyjnych i zarządzania treścią w jednym narzędziu wydaje się ciekawym rozwiązaniem, na którego zakup zdecyduje się wiele osób.

Czym są strefy bezpieczeństwa w aplikacjach lokalizacyjnych

Zarówno rozwiązanie proponowane przez Plusa, jak również wiele innych aplikacji lokalizacyjnych, pozwala na wprowadzenie na mapie tzw. stref bezpieczeństwa. Jeśli senior lub dziecko przekroczy jej granice, rodzic lub opiekun otrzyma stosowne powiadomienie. Takiego rozwiązania nie ma np. rozwiązanie od Google, więc pod tym względem, propozycja od Plusa wychodzi na prowadzenie.

Tego typu aplikacje sprawdzają się także w poszukiwaniach zagubionego, skradzionego lub schowanego przez złośliwych kolegów telefonu.  

Do kiedy można wyrobić dowód osobisty przez internet?Do kiedy można wyrobić dowód osobisty przez internet?Michał Górecki

Ile kosztuje usługa „Gdzie jest bliski – bezpieczna rodzina”.

Aplikacja proponowana przez Plusa zakłada objęcie ochroną pięciu urządzeń w cenie 9,50 zł za tydzień. Więcej informacji o usłudze można znaleźć na stronie internetowej operatora.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Prawo w praktyce

REKLAMA / WSPÓŁPRACA

Sprawdź się

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!