Polscy operatorzy komórkowi wspierają obywateli Ukrainy. Jak?

Wszyscy operatorzy komórkowi wspierają obywateli Ukrainy mieszkających w Polsce. Już pierwszego dnia po ataku wojsk rosyjskich na naszego wschodniego sąsiada zdecydowali się wprowadzić specjalne pakiety ułatwiające łączność z bliskimi, którzy pozostali na obszarze objętym działaniami wojennymi. Szacuje się, że w Polsce tuż przed wybuchem wojny mogło przebywać około 1,5 mln Ukraińców. 

Polscy operatorzy komórkowi wspierają obywateli Ukrainy. Jak?
  • Anna Malinowska
  • /
  • 25 lutego 2022

Orange dla Ukraińców mieszkających w Polsce

Specjalną ofertę przygotował m.in. Orange Polska. Operator obniżył do 29 groszy za minutę stawkę za połączenia z telefonów komórkowych Orange i Nju na ukraińskie numery stacjonarne i komórkowe. To oznacza, że zrównał ją z krajowym cennikiem połączeń. Mowa zarówno o ofertach na kartę jak również abonamentowych. Oferta potrwa do 10 marca. 

Z kolei dla użytkowników Orange Flex przeznaczony zostanie pakiet międzynarodowych rozmów na Ukrainę. Osoba, która wpisze kod „UKRAINA” w polu kody promocyjne otrzyma 100 minut na 30 dni za darmo. 

Play dla Ukraińców mieszkających w Polsce

Play był pierwszym operatorem, który ruszył z inicjatywą specjalnej oferty dla Ukraińców w Polsce. „Przyznajemy 120 darmowych minut na połączenia do największych ukraińskich operatorów (Kyivstar, Vodafone, Lifecell) oraz 10 GB do wykorzystania w Polsce dla klientów Play na Kartę – o sposobie aktywacji pakietu będziemy informować dedykowaną komunikacją” – poinformował P4 w komunikacie. 

Dodatkowo wszyscy klienci otrzymują obniżkę o ponad 80% (5gr) stawkę za połączenia do największych operatorów na Ukrainie (wyżej wymienionych). Można ją aktywować specjalnym kodem. *111*201*1#. Pakiety mogą być łączone. 

Plus dla Ukraińców mieszkających w Polsce

Od 24 lutego 2022 r. wszyscy klienci w sieci Plus, mogą korzystać m.in. z pakietu 500 minut darmowych połączeń na ukraińskie numery, z obniżonej stawki za połączenia do wszystkich sieci na Ukrainie – 0,19 brutto/min oraz darmowy pakiet danych 10 GB na 30 dni.Promocja dotyczy zarówno abonamentu, oferty MIX oraz „na kartę”. W jaki sposób włączyć pakiety? Pełna instrukcja znajduje się TUTAJ.

T-Mobile dla Ukraińców mieszkających w Polsce 

Zgodnie z informacją zaprezentowaną przez T-Mobile, magentowy operator wprowadzi od 25.02.2022 roku specjalną ofertę. Za darmo będzie dostępnych 300 minut (wymiennych na SMS-y) na rozmowy międzynarodowe do Ukrainy w abonamencie, usłudze na kartę, MIX. To samo dotyczy popularnej wśród Ukraińców mieszkających w Polsce ofercie Heyah.

Ponadto operator mówi o darmowych 10 GB danych w taryfach abonamentowych, T‑Mobile na kartę, MIX, a także Heyah na kartę.

Ukraińcy korzystający z ofert pre-paidowych Heyah oraz T-Mobile otrzymają przedłużenie o 100 dni ważności konta. 

Darmowe minuty i oraz transfer danych „można będzie aktywować w aplikacjach mobilnych Mój T‑Mobile i Moja Heyah, SMS-owo, w sklepach T‑Mobile lub za pośrednictwem obsługi klienta pod numerem 602 960 200 (również w języku ukraińskim)” – czytamy w komunikacie T-Mobile Polska. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!