Używane drony oraz ich części można przekazać walczącej Ukrainie

Każda firma, organizacja pozarządowa, czy osoba prywatna posiadająca używanego, nawet niewielkiego drona, może oddać go na Ukrainę w ramach akcji #DronyNaWschód. Sprzęt potrzebny jest m.in. do dokumentowania zniszczeń wojennych oraz ewakuacji. Akcja dotyczy także części do dronów. 

Używane drony oraz ich części można przekazać walczącej Ukrainie
  • Anna Malinowska
  • /
  • 3 marca 2022

Drony dla Ukrainy

Jak informuje ministerstwo infrastruktury, które udostępniło informację na temat akcji #DronyNaWschód, naszym wschodnim sąsiadom przydadzą się nawet niewielkie urządzenia. Są one potrzebne m.in. w przypadku wsparcia akcji ewakuacyjnych ludności ze zbombardowanych budynków. Będą także potrzebne do dokumentowania zniszczeń wojennych w budynkach i infrastrukturze. 

Jak pomagać Ukraińcom? Jest oficjalny portalJak pomagać Ukraińcom? Jest oficjalny portalAnna Malinowska


Jakie drony można przekazać Ukrainie?

Akcje można wesprzeć przekazując zarówno nowe jak i używane drony. Przyjmowane będą także te niesprawne, części zamienne oraz wszelkie podzespoły takie jak akumulatory lub kontrolery lotu. 

Jak przekazać drona na Ukrainę? 

Drona lub części do niego można przekazać w bardzo prosty sposób. Najpierw wypełniamy formularz na stronie  https://bit.ly/drones4uaSprzęt przesyłany jest za darmo. Chętni otrzymają bowiem voucher uprawniający do skorzystania z paczkomatu InPost. Cały otrzymany sprzęt zostanie poddany serwisowaniu i gotowy do użytku będzie przekazany na granicę” – informują organizatorzy akcji. 

Działania #DronyNaWschód można także wesprzeć poprzez darowiznę, która zostanie przeznaczona np. na zakup części zamiennych. Pieniądze należy przesłać na konto Fundacji Instytutu Mikromakro.

Kto organizuje akcję #DronyNaWschód?

Akcję organizują następujące podmioty: Polska Izba Systemów Bezzałogowych oraz Fundacja Instytut Mikromakro – organizator konkursu technologicznego Droniada, Fundacja Digital University, Łódzka Izba Przemysłowo-Handlowa, magazyn Świat Dronów oraz społeczność Drones Polska. Logistykę przejął na siebie InPost. Akcję wspiera również polskie Ministerstwo Infrastruktury. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!