Potrójne zabójstwo w Borowcach. Miejsce zbrodni celowo zamazane w Google Street View?

Dom, w którym w lipcu 2021 roku doszło do potrójnego zabójstwa trzech osób w Borowcach (Śląskie) został zablurowany w usłudze Street View. To nie pierwszy przypadek, w którym firma decyduje się na zamazanie miejsc tragicznych wydarzeń. Podobny przypadek można znaleźć m.in. w Ohio w USA. 

Potrójne zabójstwo w Borowcach. Miejsce zbrodni celowo zamazane w Google Street View?
  • Anna Malinowska
  • /
  • 17 maja 2022

Zabójstwo w Borowcach

Przypomnijmy, w nocy z 9 na 10 lipca 2021 roku, poszukiwany do dziś Jacek Jaworek zamordował swojego brata, bratową oraz bratanka. Zbrodnia odbiła się ogromnym echem w mediach i wywołuje emocje do dziś. Sprawca jest nieuchwytny, a w związku z tym, toczące się śledztwo może zostać niebawem umorzone – wynika z doniesień prasowych. 

Jak się okazuje, dom pokazywany wielokrotnie w mediach w lipcu ub.r. został zamazany w popularnej usłudze Google Street View. W miejscu, w którym znajduje się nieruchomość, znajduje się mocno wyblurowana prostokątna plama. Nie wiadomo, czy stało się tak z inicjatywy firmy Google, czy rodziny ofiar. Co ważne, nie jest to pierwszy przypadek, w którym z usługi „znikają” miejsca, w których rozegrały się tragiczne wydarzenia. 

Miejsca zbrodni w internecie

Niedawno portal Telepolis opisał sprawę nieruchomości w Cleveland w stanie Ohio w USA, w której w maju 2013 roku doszło do serii morderstw. Również to miejsce, w dokładnie ten sam sposób zostało wymazane z usługi Street View. Jak twierdzi portal stało się to z inicjatywy samego Google. 

W tym przypadku nieruchomość była zamieszkiwana przez mężczyznę, który przed sądem przyznał się do ponad dziewięciuset zarzutów o gwałty, morderstwa, a także porwania. 

30 zbrodniarzy z Polski z czerwoną notą Interpolu. Znamy nazwiska30 zbrodniarzy z Polski z czerwoną notą Interpolu. Znamy nazwiskaMonika Świetlińska

Czy mogę usunąć dom ze Street View?

Jak się okazuje, nie ma większego problemu, by „ocenzurować” swoją nieruchomość we wspomnianej usługi. Osoba, która nie chce, by jej posesja pojawiała się wśród sferycznych obrazów, może zrobić to poprzez formularz znajdujący się w zakładce „Zgłoś problem” w prawym dolnym rogu ekranu. 

ZDJĘCIE: ZRZUT EKRANU GOOGLE STREET VIEW

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!